Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Юрай Санітра - про підсумки сезону Кубка світу та подальші плани роботи зі збірною України з біатлону

Юрай Санітра - про підсумки сезону Кубка світу та подальші плани роботи зі збірною України з біатлону

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про підсумки сезону Кубка світу та подальші плани роботи зі збірною України з біатлону
Скріншот з відео Дмитра Євенка

Ексклюзивне інтерв'ю старшого тренера чоловічої збірної України з біатлону після закінчення сезону.

Сезон Кубка світу з біатлону завершено. У неділю, 19 березня, відбулися заключні гонки сезону - чоловічий та жіночий масстарти.

Для збірної України сезон Кубка світу з біатлону було завершено на день раніше. Результати у чоловічій гонці переслідування та жіночому спринтіПрограма гонок в Голменколлені зазнала змін через погоду - через це було скасовано жіночу гонку переслідування не дозволили українцям відібратися до масстартів.

Читайте також: Українки - поза топ-40 перенесеного останнього спринту сезону Кубка світу з біатлону: результати гонки

Попри це, збірним України вдалося втриматися у топ-10 заліку Кубка націй з біатлону. Та гарантувати собі квоту в п'ять біатлоністів на наступний сезон - чоловіча команда, зокрема, посіла дев'яте місце.

Після закінчення сезону старший тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра дав розгорнутий ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому підбив підсумки під результатами команди, а також дав оцінку виступам у сезоні Кубка світу.

Санітра визнав, що результати заключних гонок на етапі Кубка світу в Голменколлені не виправдали очікувань. Водночас, тренер наголосив: враховуючи всі обставини, з якими зіштовхнулася команда, він повністю задоволений виступом у сезоні та виконаною ціллю у заліку Кубка націй.

  • Про результати на останньому етапі Кубка світу

"Скажу, що і спортсмени очікували кращих результатів на останньому етапі Кубка світу в норвезькому Голменколлені. Але на це треба дивитись ширше. Хлопці повністю віддались на етапі в Новому-Мєсті та Естерсунді, де показали дуже хороші результати. Вони зробили важливий крок до того, аби втримати місце в Кубку націй перед сильними командами – Фінляндією та Словенією.

Не всі спортсмени [в Голменколлені] були на 100% в хорошому стані як психологічно, так і фізично. У деяких були проблеми зі здоров’ям. Скажу, що останній етап не був хорошим для нас, але все одно завершуємо Кубок світу та їдемо з Норвегії щасливими, задоволеними тією роботою, яку ми зробили цього сезону".

  • Як оцінює результати команди у постолімпійський сезон

"Цей сезон був складним для мене, для нас. Було стільки ситуацій, із якими ми в минулому ніколи не зіштовхувались. Два місяці з моменту початку повномасштабного вторгнення хлопці майже не мали можливості тренуватись. Потім з’явились проблеми зі здоров’ям у Дмитра Підручного. Треба звернути увагу й на те, що в листопаді змінилось керівництво федерації. А в січні ми стартували на змаганнях Кубка світу з командою «Б», топатлети хворіли. Якщо дивитись на ці проблеми, скажу, що наші спортсмени, які виступали на Кубку світу, – для мене герої. Адже вони показали дуже сильний характер, наша збірна показала сильний командний дух і досягнула тих цілей, що стояли перед нами в цьому сезоні.

Читайте також: "Не вистачило і фізичних, і психологічних сил". Юрай Санітра оцінив виступ українців в останньому спринті Кубка світу

Треба також додати, що цей сезон був важливим у контексті створення нової команди до наступних Олімпійських ігор. Склад зараз хороший, адже одразу сім спортсменів здобуло очки в заліку Кубка світу, були в топ-40 етапів Кубка світу. Добре себе показав молодий Віталій Мандзин, який підтвердив лідерську позицію в юніорській команді. Так що зараз я вже більше думаю про те, що буде далі.

Віталій Мандзин дебютував на Кубку світу в сезоні 2022/23 - 89-е місце в спринті в Гохфільцені, 78-е - у спринті в Ансі
Віталій Мандзин дебютував на Кубку світу в сезоні 2022/23 - 89-е місце в спринті в Гохфільцені, 78-е - у спринті в Ансі. Biathlon.com.ua / Pavlo Zarovetskyi

Моя оцінка для команди цього сезону дуже-дуже висока. Бо боротьба за результати не вирішувались виключно на змаганнях, а й поза ними, зважаючи на проблеми, які підкинуло життя [спортсменам]. Хлопці робили все, що могли, на старті віддавали всіх себе, аби досягнути найвищих результатів".

  • Про травму Дмитра Підручного під час сезону і спроби його замінити

"Цей сезон був хорошим, зважаючи на те, що наш капітан Дмитро Підручний пробіг у Кубку світу лише два старти. Потрібно було закрити його позицію. Думаю, що ті спортсмени, які отримали можливість стартувати, зробили дуже хорошу роботу. Тому я дуже поважаю всіх, хто працював у цьому сезоні зі мною в чоловічій команді.

  • Про подальші плани роботи з чоловічою командою
"Я вже сказав, що у чоловічій команді дуже хороша база. Наразі бачу 12-13 спортсменів, які мають дуже хороший рівень. Зараз потрібно буде правильно визначити систему роботи, знайти фінанси, аби спортсмени мали адекватне забезпечення, правильно визначити тренерський склад не лише на команду «А», але й «Б». Бо там починається база та кар’єра молодих спортсменів. У цьому сезоні я знову хочу залучити до тренувального процесу молодих юніорів, які мають талант. Це все для того, аби чоловіча збірна України ніколи не мала проблем, коли основні спортсмени завершать кар’єру".
  • Про результати Антона Дудченка

"Антон Дудченко цього сезону в загальному заліку Кубка світу став найкращим нашим спортсменом. Думаю, що маленькими кроками він стає нашим лідером у команді. Щодо його фізичного стану, я б не сказав, що він був поганий. Були старти, коли він фізично почував себе добре, але не все гаразд було з лижами, або навпаки. Йому ще потрібно психологічно прийняти позицію лідера, яка багато разів заважала йому під час стрільби. Коли треба «закрити» останній патрон, то він хибить. Дудченко у своєму віці перебуває на дуже високому рівні, а я впевнений, що він і в майбутньому покаже свою спортивну силу".

Антон Дудченко посів 35-е місце у загальному заліку Кубка світу за підсумками сезону
Антон Дудченко посів 35-е місце у загальному заліку Кубка світу за підсумками сезону. Антон Дудченко. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko
  • Як фактор війни в Україні вплинув на команду

"Усі розуміють, що ситуація важка. Просто потрібне взаєморозуміння від нас як від команди, так і від тих людей, що займаються забезпеченням нашої підготовки та виступів на міжнародних стартах. Я впевнений, що біатлон як дуже популярний вид спорту в Україні буде мати забезпечення, яке дозволить готуватись на високому рівні. Прибрати з голови проблему війни, яка зараз в Україні, неможливо для спортсменів, це дуже впливає психологічно. Але те, що стосується матеріально-технічного забезпечення, я впевнений, що біатлон і далі буде дарувати радість українським уболівальникам".

  • Про найбільші емоції у сезоні Кубка світу

"Найбільше емоцій, думаю, у мене викликало повернення Дмитра Підручного після операції, виступ на Кубку IBU в Обертілліасі, його старт на чемпіонаті світу. Його позиція [на чемпіонаті світу] – п’яте місце між шістьма норвежцями… Багато команд хотіли б мати такий результат і такого спортсмена. Я б порівняв цей момент із таким внутрішнім відчуттям, як на чемпіонаті світу в Естерсунді 2019-го року, коли Дмитро став чемпіоном світу. Чи здивував мене результат Дмитра цього сезону на чемпіонаті світу? Так, адже цього сезону він пробіг лише два старти в Кубку світу, а чемпіонат світу показав, що він – боєць, має сильний характер. За п’ять тижнів після операції меніска стати п’ятим на чемпіонаті світу – такий результат покаже тільки та людина, яка має такий характер, як Дмитро Підручний".

  • Як команда закриватиме виступи у сезоні

"Складно зараз буде спортсменам, адже ми [19-го березня] вирушаємо з Осло одразу до Буковеля, де плануємо, що всі члени команди «А» стартуватимуть на чемпіонаті України. Декого ще чекають армійські старти у Швеції. Важко зараз сказати, хто і як повернеться додому, у якому стані. Щодо складу команд «А» і «Б», то я теж планую їхати на чемпіонат України, із керівництвом федерації потрібно обговорити багат о питань щодо наступного сезону. Далі вже буду планувати, коли будуть затверджені правила, за якими будемо працювати наступного сезону".

На початок