Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Йоганнес Бьо виграв останню гонку сезону Кубка світу. У нього 19 особистих перемог у сезоні

Йоганнес Бьо виграв останню гонку сезону Кубка світу. У нього 19 особистих перемог у сезоні

Йоганнес Бьо виграв останню гонку сезону Кубка світу. У нього 19 особистих перемог у сезоні
AP Photos

Однак глобус у заліку масстартів не виграв.

Чоловічий сезон Кубка світу з біатлону завершився гонкою з масовим стартом на етапі в норвезькому Голменколлені. Сюди потрапили топ-25 найкращих у загальному заліку, а також п'ять найкращих за результатами безпосередньо на етапі. Українського представництва у масстарті не було.

Головним фаворитом гонки вважався Йоганнес Бьо, норвежець, який виграв дві попередні гонки у Голменколлені. У його активі також рекордні в історії біатлону серії з подіумів поспіль в особистих гонках, а ще кількість перемог за сезон.

Йоганнесу вдалося виграти гонку і оформити переможний хеттрик у Голменколлені - він виграв спринт, переслідування та мастарт. Молодший з братів Бьо зробив два промахи на стрільбі, та попри це був набагато швидшим за суперників - ще перед четвертою стрільбою створив перевагу в 40 секунд.

Останнє коло для Йоганнеса знову вийшло своєрідним колом пошани, він закінчив гонку на першому місці. Це його 19-та перемога в сезоні – абсолютний рекорд світового біатлону.

Друге місце завоював швейцарець Ніклас Хартвег – він не зробив жодного промаху в гонці, а на останньому колі не дав себе обійти норвежцю Ветле Шостаду Крістіансену. Для Хартвега це другий подіум у кар'єрі та повтор найкращого результату сезону. Він також завдяки цьому результату виграв "синій біб" – став найкращим молодим біатлоністом сезону до 25-ти років.

Третє місце на подіумі здобув Крістіансен, який теж не схибив жодного разу в гонці. Фініш на третій позиції дозволив Ветле Шостаду втримати лідерство у заліку масстартів – він виграв Малий кришталевий глобус, другий для себе у цьому сезоні.

  • Масстарт: чоловіки
  1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 1+0+0+1) 38:51.9
  2. Ніклас Хартвег (Швейцарія, 0+0+0+0) +26.2
  3. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія, 0+0+0+0) +35.2
  4. Кантен Фійон Майє (Франція, 0+1+0+0) +36.8
  5. Штурла Лейгред (Норвегія, 0+1+0+0) +40.0
  6. Мартін Понсілуома (Швеція, 1+2+1+0) +43.0
На початок