19-річний Кузнєцов фінішував у топ-5 останнього етапу Кубка світу з лижної акробатики. Це його особистий рекорд

19-річний Кузнєцов фінішував у топ-5 останнього етапу Кубка світу з лижної акробатики. Це його особистий рекорд

19-річний Кузнєцов фінішував у топ-5 останнього етапу Кубка світу з лижної акробатики. Це його особистий рекорд
Максим Кузнєцов, фото: GETTY IMAGES

Натомість Дмитро Котовський втратив перше місце у загальному заліку змагань.

Сезон Кубка світу з лижної акробатики завершився етапом в Казахстані, заключні змагання сезону приймали Алмати. На цей старт відібралися лише топ-20 найкращих у загальному заліку чоловічих та жіночих змагань.

Україна була представлена сімома атлетами: четверо - у жінок, троє - у чоловіків. До фінального етапу сезону збірна України з лижної акробатики підійшла з шістьма медалями різного гатунку. Окрім цього, 21-річний Дмитро Котовський старт у Алмати розпочав у статусі лідера в загальному заліку Кубка світу.

Читайте також: "Йду до Кришталевого глобуса". 21-річний Котовський претендує на виграш сезону Кубка світу з найскладнішим стрибком

Однак у кваліфікації змагань Котовський виконав невдалий стрибок, показав 13-й результат і не пройшов до фіналу. Через це він втратив шанси на перше місце у загальному заліку та закінчив сезону другим.

Водночас, вдалося показати найкращий результат у кар'єрі 19-річному Максиму Кузнєцову - він вдруге в сезоні пробився до суперфіналу та фінішував на п'ятому місці.

Результат жіночих змагань

На старт у Алмати заявилися чотири українки: Анастасія Новосад, Ангеліна Брикіна, Анастасія Гасюк та Ольга Полюк. Останні дві акробатки не змогли подолати кваліфікацію: 13-те та 15-те місця відповідно.

До фіналу жіночих змагань пробилися Новосад та Брикіна, але до суперфіналу їм не вдалося потрапити. Ангеліна Брикіна виконала стрибок на оцінку 57.20 бала - це 11-те місце, а Новосад з результатом 64.89 розташувалась на одну сходинку вище.

Переможницею етапу стала австралійка Лаура Піл, яка виконала стрибок складністю 4.028 і отримала 110.36 балів.

 1. Лора Піл (Австралія) - 110,36
 2. Даніела Скотт (Австралія) - 97,99
 3. Маріон Тено (Канада) - 93,76

...

 • 10. Анастасія Новосад
 • 11. Ангеліна Брикіна
 • 13. Анастасія Гасюк
 • 15. Ольга Полюк

Результат чоловічих змагань

У чоловічих змаганнях Україну представляли три лижні акробати: Дмитро Котовський, Володимир Кушнір та Максим Кузнєцов. Кваліфікацію не подолав Кушнір та Котовський, які стали 15-м та 13-м відповідно.

Кузнєцов, який подолав кваліфікацію та пройшов до суперфіналу, у вирішальній спробі виконав стрибок складністю 3.800 і отримав за нього 95.00 балів. З цим результатом Максим посів п'яте місце.

Після невдалої кваліфікації на етапі у Алмати, Дмитро Котовський втратив шанси на перемогу у загальному заліку Кубка світу. Конкурент українського акробата щвейцарець Ное Рот у підсумку став другим та випередив Котовського у боротьбі за Кришталевий гробус. Переможцем чоловічих змагань став швейцарець Пірмін Вернер з результатом 123.00 бала.

 1. Пірмін Вернер (Швейцарія) - 123,00
 2. Ное Рот (Швейцарія) - 118,55
 3. Еміль Надеу (Канада) - 96,83

...

 • 5. Максим Кузнєцов - 95,00
 • 13. Дмитро Котовський (Україна) - 80,97
 • 15. Володимир Кушнір

Українські лижні акробати в сезоні 2022/23:

 • Загалом за сезон українці вибороли шість медалей усіх ґатунків. Дві "бронзи" здобула Анастасія Новосад, два "золота", срібну й бронзу нагороди — Дмитро Котовський.
 • Етап в Алмати — другий після історичного для України чемпіонату світу 2023 року. Світова першість відбулась в грузинському Бакуріані, де українська збірна вперше здобула більше однієї нагороди завдяки виступам Новосад, Котовського й Олександра Окіпнюка.
 • Через травми й подальшу операцію достроково закінчив сезон олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко. Єдиним стартом для нього залишається перший етап у фінській Руці, де українець посів 10-те місце.
На початок