Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Жюлія Сімон здобула Великий кришталевий глобус. Біатлоністка з Франції стала володаркою цього титулу вперше за 18 років

Жюлія Сімон здобула Великий кришталевий глобус. Біатлоністка з Франції стала володаркою цього титулу вперше за 18 років

Жюлія Сімон здобула Великий кришталевий глобус. Біатлоністка з Франції стала володаркою цього титулу вперше за 18 років
. AP Photo/Matthias Schrader

Француженка випередила найближчу конкурентку на 71 очко.

Лідерка збірної Франції з біатлону Жюлія Сімон достроково стала володаркою Великого кришталевого глобуса сезону 2022/23. Сталося це після жіночого спринту на етапі Кубка світу в Голменколлені та змінам у програмі змагань.

Жюлія Сімон очолювала загальний залік Кубка світу з біатлону перед стартом останнього етапу у норвезькому Голменколлені. Перед ним француженка стала третьою та четвертою у масстарті та індивідуальній гонці на етапі у Естерсунді.

Через погану погоду у Голменколлені організатори перенесли на один день спринтерську гонку та скасували персьют. Таким чином, набрати очки у заліку Кубка світу біатлоністки мали змогу лише в спринті. Перед цією гонкою Жюлія Сімон мала перевагу над італійкою Доротеею Вірер, яка йшла другою, на 51 очко. Для того, щоб випередити французьку біатлоністку італійка мала фінушувати як мінімум на подіумі і сподіватись на помилку Сімон.

У підсумку Вірер фінішувала у спринті 23-ю, а Сімон прийшла п'ятою. Таким чином, Жюлія з 1048 очками у загальному заліку стала першою, а Доротея з 877 очками посіла друге місце.

Читайте також: Українки - поза топ-40 перенесеного останнього спринту сезону Кубка світу з біатлону: результати гонки

Топ-5 загального заліку Кубка світу серед жінок

 1. Жюлія Сімон (Франція) - 1048
 2. Доротея Вірер (Італія) - 877
 3. Ліза Вітоцці (Італія) - 854
 4. Деніз Геррманн-Вік (Німеччина) - 834
 5. Ельвіра Еберг (Швеція) - 764

Завдяки результату у спринті Жюлія Сімон вперше у кар'єрі здобула Великий кришталевий глобус. Біатлоністка стала першою француженкою за останні 18 років, яка здобула цей титул. Востаннє це вдавалося у 2005 році Сандрін Байї.

Після завершення жіночої спринтерської гонки Жюлія Сімон прокоментувала результати старту. Француженка визнала, що була трохи засмучена непотраплянням на подіум у спринті, однак це відчуття зникло після усвідомлення щодо перемоги у загальному заліку сезону.

"Я розчарувалась, коли подивилася на час і побачила, що пропущу п'єдестал пошани. Сьогодні це було важливо. Я хотіла потрапити туди на старті. Було невелике розчарування, але воно пройшло. Мені важко відпускати речі. Завтра після гонкиМасстарту в неділю, 19 березня. буде краще. Це кульмінація чотирьох чи п'яти років роботи. Були злети і падіння, але це кульмінація жахливої зими. Не думала, що здатна на таку стабільність. Коли захворіла, то не сказала про це ЗМІ, інакше ще більше б хворіла. Я навчилася трохи прислухатися до себе", - сказала Сімон.

Окрім Великого кришталевого глобуса, Жюлья Сімон здобула Малий кришталевий глобус у персьютах. Француженка у поточному сезоні виграла три гонки переслідування. МКГ у персьютах також став для Сімон першим у кар'єрі.

Досягнення Жюлії Сімон у сезоні 2022/23

 • Здобула Малий кришталевий глобус у гонці переслідування.
 • Здобула три медалі на чемпіонаті світу в Обергофі: "золото" у персьюті та дві "бронзи" - змішаній естафеті та масстарті.
 • Загалом у сезоні здобула п'ять перемог на етапах Кубка світу з біатлону.

Хто така Жюлія Сімон

 • Жюлія Сімон - 26-річна французька біатлоністка.
 • На Олімпіаді-2022 продемонструвала найкращий результат у масстарті, де стала шостою.
 • На рівні Кубка світу дебютувала у сезоні 2016/17. Загалом Жюлія провела на цьому здобула шість індивідуальних перемог.
 • На чемпіонату світу з біатлону Сімон дебютувала у 2019 році та здобула на цьому рівні два "золота".
На початок