Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Два українці — в заліковій зоні останнього персьюту Кубка світу з біатлону: результат гонки

Два українці — в заліковій зоні останнього персьюту Кубка світу з біатлону: результат гонки

Два українці — в заліковій зоні останнього персьюту Кубка світу з біатлону: результат гонки
. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

18-ту особисту перемогу в сезоні здобув Йоганнес Бьо.

На Кубку світу з біатлону відбулася заключна чоловіча гонка переслідування в сезоні 2022/23. Перемогу на домашньому етапі в Голменколлені здобув норвежець Йоганнес Бьо.

За підсумками спринту в четвер, 16 березня, до персьюту кваліфікувалися троє українців: Богдан Цимбал, Артем Прима та Антон Дудченко. Цимбал мав стартувати першим із "синьо-жовтих" збірників, з відставанням у 2:19 хвилини від володаря Великого кришталевого глобуса, Бьо-молодшого.

Натомість Йоганнес, що раніше вже здобув Малий кришталевий глобус в переслідуванні, претендував на свою 18-ту особисту перемогу цього сезону. За цим показником норвежець встановив новий абсолютний рекорд Кубка світу, оновивши його за підсумками другого "золотого" старту в Голменколлені поспіль.

Читайте також: "Це божевілля". Йоганнес Бьо побив абсолютний рекорд за перемогами в особистих гонках сезону Кубка світу

Як минула гонка

Після першої стрільби всі три українці покращили свої проміжні позиції в гонці. Закривши всі мішені, одразу на 10 сходинок у заліку піднявся Антон Дудченко.

Вже з другого вогневого рубежа Дудченко виходив першим серед українців завдяки безпомилковій стрільбі на "лежці". Натомість Артем Прима з Богданом Цимбалом додали ще по одному колу штрафу.

До першої "стійки" першим з українців підходив Прима, проте він втретє припустився помилки на стрільбищі та пішов на коло штрафу. Черговий "чистий" рубіж провів Дудченко, що піднявся на проміжне 39-те місце — "синьо-жовті" вперше за гонку вийшли до залікової зони переслідування.

Прийшовши майже одночасно на заключну стрільбу, Прима з Дудченком закрили всі свої мішені та повернулися на дистанцію в "очках" — на 36-й та 37-й позиціях відповідно. Зі свого боку, Прима закінчував гонку з шостою найкращою швидкострільністю (Дудченко за цим показником — 39-й).

Фінішну лінію Прима перетнув 37-м. Дудченко також увійшов до залікової зони — 39-й. Богдан Цимбал закінчив гонку із сумарним показником у п'ять хиб на 53-й сходинці.

Йоганнес Бьо, що починав гонку з форою у 24 секунди, в підсумку "привіз" найближчому з переслідувачів, французу Кантону Фійону-Майє, більше понад пів хвилини. "Бронза" переслідування — в доробку іншого норвежця Штурли Легрейда.

Кубок світу, Голменколлен. Гонка переслідування — чоловіки

  1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 0+0+1+0) 32:34.0 хвилини
  2. Кантен Фійон-Майє (Франція, 0+0+0+0) +32.7
  3. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0+0+1) +49.1
  4. Бенедикт Долль (Німеччина, 0+1+1+0) +55.3
  5. Фаб'єн Клод (Франція, 1+0+0+0) +1:00.4
  6. Ніклас Гартвеґ (Швейцарія, 0+0+0+0) +1:08.1

...

  • 37. Артем Прима (Україна, 1+1+1+0)
  • 39. Антон Дудченко (Україна, 0+0+0+0)
  • 53. Богдан Цимбал (Україна, 1+1+2+1)
На початок