Німеччина відмовилась від проведення Кубка світу з фехтування після скандального рішення FIE щодо росіян та білорусів

Німеччина відмовилась від проведення Кубка світу з фехтування після скандального рішення FIE щодо росіян та білорусів

Німеччина відмовилась від проведення Кубка світу з фехтування після скандального рішення FIE щодо росіян та білорусів
. Збірна Росії з фехтування, фото: AP Photos

Турнір був запланований на початок травня.

Федерація фехтування Німеччини (DFB) відмовилась від проведення Кубка світу з жіночої рапіри. Про це повідомила пресслужба на сайті федерації.

Відмовитись від проведення Кубка світу Федерація фехтування Німеччини вирішила після позачергового засідання Міжнародної федерації фехтування (FIE). На ньому було прийнято рішення повернути атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних турнірів.

Читайте також: Чехія, Литва та скандинавські країни виступили проти повернення російських фехтувальників до міжнародних змагань

Зняття санкцій з російських та білоруських фехтувальників вступає в силу в середині квітня, а початок Кубка світу з жіночої рапіри запланований на 6 травня 2023 року у німецькому місті Тауербішофсхайм. Таким чином, ці змагання мали стати одними з перших, на яких довелося б виконувати рішення FIE.

Як зазначила президентка DFB Клаудія Бокель, рішення про скасування Кубка світу з жіночої рапіри у Німеччині стало наслідком тривалого обговорення. Президентка також зазначила, що Федерація фехтування Німеччини прийняла "важке рішення" і забрала можливість у спортсменів виступити перед рідною публікою.

"Обговорення останніх кількох днів після рішення Конгресу FIE знову дозволити участь росії та білорусі викликало гарячі дискусії як всередині, так і за межами", - зазначила очільниця DFB.

"Як і раніше, ми залишаємося солідарними з людьми в Україні, які потерпають від загарбницької війни. Федерація фехтування Німеччини тепер хоче дати чіткий сигнал, що ми хотіли б іншого результату, і що ми все ще бачимо велику кількість відкритих питань, які роблять проведення турніру неможливим".

"Як би ми не хотіли представити наших найкращих спортсменів німецькій публіці та дати їм можливість використати перевагу рідних стін на шляху до Олімпійських ігор у Парижі, обставини змушують нас прийняти важке рішення", - сказала Клаудія Бокель.

Після відмови від проведення Кубка світу з жіночої рапіри Федерація фехтування Німеччини обговорить зі спортсменами та тренерами олімпійську кваліфікацію на тлі рішення FIE щодо росіян та білорусів.

Повернення Росії до спорту: останні новини

  • Уряд Великої Британії закликав спонсорів Олімпіади чинити тиск на Міжнародний олімпійський комітет з метою недопуску росіян та білорусів до змагань 2024 року в Парижі.
  • У березні українські федерації з олімпійських видів спорту виступили зі спільним зверненням до МОК з вимогою не допустити можливість повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань.
  • У лютому ймовірне повернення російських спортсменів підтримали в Міжнародному союзі велосипедистів. Також від початку року РФ та Білорусь поновили в правах у Міжнародній асоціації боксу, через що Україна оголосила про бойкот майбутніх турнірів організації.
На початок