"Участь України буде визначена пізніше". Іспанія прокоментувала приєднання Марокко до заявки на проведення ЧС-2030

"Участь України буде визначена пізніше". Іспанія прокоментувала приєднання Марокко до заявки на проведення ЧС-2030

"Участь України буде визначена пізніше". Іспанія прокоментувала приєднання Марокко до заявки на проведення ЧС-2030
. Луїс Рубіалес, президент ФФІ (по центру), фото: GETTY IMAGES

Україна ніяк не реагувала на приєднання Марокко.

Федерація футболу Іспанії відреагувала на заяву Марокко про приєднання до заявки на проведення чемпіонату світу-2030 з футболу. Про це йдеться у заяві ФФІ на офіційному сайті.

Іспанія підтримує приєднання Марокко до спільної заяви, вона буде представлена також на Конгресі ФІФА представниками федерацій Іспанії, Португалії та Марокко.

"Це історична заявка, оскільки уперше в історії чоловічий чемпіонат світу з футболу може відбутися одночасно на двох різних континентах. Союз трьох сусідніх країн посилить зв'язки між Європою та Африкою, як і в усьому Середземномор'ї", – йдеться у заяві Федерації футболу Іспанії.

Також іспанці підтверджують, що приєднання Марокко до заявки не зменшує кількість подій, які були заплановані для проведення Іспанії та Португалії. Те саме раніше було заявлено щодо приєднання до заявки України.

Читайте більше: Марокко доєдналося до заявки Іспанії та Португалії на проведення ЧС-2030. Доля України залишається невідомою

Водночас, у заяві федерації футболу Іспанії зазначено, що рішення щодо місця України у спільній заяві ще не визначено.

"Участь України у проєкті буде визначена пізніше, зважаючи на ситуацію в країні та з президентом УАФ, Андрієм Павелком, який відсторонений від виконання своїх функцій", – вказано у заяві.

Уже після публікації цієї заяви УАФ на своїх сторінках у соцмережах проінформувала, що Андрій Павелко "не є відсторонений і готується до участі у Конгресі УЄФА".

Разом з тим, жодної реакції УАФ на приєднання Марокко до заявки Іспанії та Португалії на проведення чемпіонату світу-2030 з футболу не було.

Що відомо про можливість заміни Марокко на Україну?

  • Про ймовірність заміни України на Марокко у березні повідомляло видання The Athletic. Причиною такого рішення джерело називало продовження активних бойових дій на території України та постійні ракетні обстріли Росією.
  • Крім цього, аргументом на користь зміни називалася невизначеність в керівництві УАФ. У лютому та березні 2023 року Печерський районний суд Києва повідомляв про відсторонення президента УАФ Андрія Павелка від займаної ним посади, хоча в асоціації стверджували, що ця інформація не відповідає дійсності.
Читайте також: Суд вдруге відсторонив Андрія Павелка від посади президента УАФ. В асоціації цю інформацію заперечують
  • Натомість, Марокко мало перевагу над Україну завдяки географічній близькості з Іспанією та Португалією. Африканську країну відділяють від європейських середземне море.

Що відомо про чемпіонат світу-2030

  • Місце проведення світової першості з футболу серед чоловіків 2030 року оберуть на 74-му Конгресі ФІФА. Наступний, 73-й, відбудеться 16 березня 2023 року у Кіґалі, столиці Руанди, на ньому на посаду президента ФІФА переоберуть Джанні Інфантіно.
  • Крім спільної заяви Іспанії, Португалії та Марокко, на проведення турніру претендують коаліції Саудівської Аравії, Єгипту та Греції, а також Уругваю, Аргентини, Парагваю та Чилі.
  • Марокко заявляло про плани на проведення ЧС-2030 року у липні 2018-го. Перед цим країна п'ять разів зазнавала невдач у спробах провести світову першість: 1994, 1998, 2006, 2010 і 2026 років
  • Чемпіонат світу-2030 стане ювілейним: дебютна світова першість з футболу відбулася в Уругваї. Він відбудеться у форматі 48 країн, які будуть поділені на чотири групи по 12 збірних.
Читайте також: ФІФА остаточно затвердила формат чемпіонату світу-2026
  • У 2023 році Марокко стало місцем проведення клубного чемпіонату світу. А на останньому мундіалі ця країна переписала історію, дійшовши до півфіналу (четверте місце) першою з представників Африки.
На початок