Європарламент закликав відсторонити Білорусь від участі у відборі Євро-2024 з футболу

Європарламент закликав відсторонити Білорусь від участі у відборі Євро-2024 з футболу

ЗМІ
Європарламент закликав відсторонити Білорусь від участі у відборі Євро-2024 з футболу
. AP Photos

Відповідного листа депутати спрямували найвищим посадовим особам УЄФА.

Європарламент закликав УЄФА відсторонити збірну Білорусі від кваліфікації на чемпіонат Європи з футболу 2024 року. Про це повідомляє Politico.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ до України за підтримки Білорусі російські команди були відсторонені від усіх змагань під егідою ФІФА та УЄФА. Санкції були накладені й на білоруський футбол, проте повного усунення країні вдалося уникнути: на території країни було заборонено проводити міжнародні матчі, а місцеві клуби почали розводити з українськими командами у єврокубках.

Утім, збірна Білорусі зберегла право кваліфікуватися на Євро-2024, який наступного року прийматиме Німеччина. Вже у березні головна команда країни стартує у відборі з номінально домашнього матчу проти Швейцарії, що його прийматиме Сербія.

Депутати Європарламенту переконані: будь-які успіхи збірної Білорусі на футбольному полі будуть використані чинним режимом з метою пропаганди. Лист із закликом відсторонити білорусів від турніру спрямували президенту УЄФА Александеру Чеферіну.

"Сам факт участі збірної Білорусі в чемпіонаті Європи буде згодом використаний Лукашенком та його пропагандою, аби довести, що він вітається в міжнародній спільноті", — йдеться у тексті звернення.

"Це було б образливо для жертв російської агресії в Україні та всіх білорусів, що були змушені виїхати з рідної країни, а також усіх тих, хто залишився в Білорусі й тепер змушений жити в страху й терорі".

Що відомо

  • У лютому депутати Європарламенту офіційно схвалили резолюцію, яка засуджує наміри Міжнародного олімпійського комітету повернути росіян та білорусів до міжнародних спортивних змагань.
  • Білорусь у відборі на Євро-2024 потрапила до групи I. Окрім Швейцарії, збірна має провести матчі проти Румунії, Ізраїля, Косова й Андорри.
  • Збірна України розпочне виступи у кваліфікації Євро-2024 з виїзного матчу проти Англії 26 березня. Гра відбудеться на лондонському стадіоні "Вемблі", а командою "синьо-жовтих" керуватиме виконувач обов'язків головного тренера Руслан Ротань.
На початок