"Не змінили своєї позиції". European Athletics не скасовуватиме санкції проти РФ та Білорусі

"Не змінили своєї позиції". European Athletics не скасовуватиме санкції проти РФ та Білорусі

"Не змінили своєї позиції". European Athletics не скасовуватиме санкції проти РФ та Білорусі
. AP Photos

Офіційна заява континентального легкоатлетичного органу.

Європейська легкоатлетична асоціація (European Athletics) не планує скасовувати санкції проти Росії та Білорусі на тлі повномасштабної війни в Україні. Про це йдеться в заяві на офіційному сайті організації.

European Athletics усунула російських і білоруських спортсменів та офіційних осіб від своїх змагань у березні 2022 року, менш ніж за тиждень після початку повномасштабного вторгнення РФ до України за підтримки Білорусі. Таким чином в асоціації доєдналися до World Athletics, світового керівного органу, в його реакції на події в Україні.

European Athletics у квітні проводитиме чергове засідання Конгресу організації та за місяць до нього окреслила свою позицію щодо російського вторгнення, що триває понад рік. У європейському органі переконані, що санкції мають залишатися в силі щонайменше до закінчення війни в Україні.

"Поки війна в Україні триває вже більше року, European Athletics хоче продемонструвати, що ми не змінили своєї позиції щодо продовження відсторонення російських та білоруських спортсменів, персоналу та інших офіційних осіб, не тільки від змагань, але й усіх заходів та активностей".

"Війна мала руйнівні наслідки для України. Як спортивна організація, European Athletics зазначає, що це стосується й української спортивної інфраструктури та місцевих спортсменів".

"Ми продовжимо підтримувати Федерацію легкої атлетики України, аби спортсмени з цієї країни могли й надалі втілювати свій потенціал попри трагічну ситуацію".

Позицію European Athletics було оприлюднено на тлі намірів Міжнародного олімпійського комітету, що розглядає можливість повернення російських і білоруських спортсменів до змагань у нейтральному статусі. Потенційна кваліфікація атлетів з двох країн на Олімпіаду-2024 вже призвела до планів потенційного бойкоту змагань у Парижі з боку України.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

  • Від початку березня росіянам та білорусам дозволили змагатися в турнірах Міжнародної федерації фехтування (FIE). За відповідне рішення на позачерговому конгресі проголосувала більшість членів (89 проти 46).
  • Позицію FIE вже засудили у європейських країнах. Зокрема, проти такого повернення виступили федерації фехтування Литви, Чехії та скандинавських країн.
  • За підсумками зустрічі з керівництвом НОК України очільники українських федерацій з олімпійських видів спорту підписали звернення до МОК з вимогою не повертати російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань.
На початок