Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Марокко доєдналося до заявки Іспанії та Португалії на проведення ЧС-2030. Доля України залишається невідомою

Марокко доєдналося до заявки Іспанії та Португалії на проведення ЧС-2030. Доля України залишається невідомою

Марокко доєдналося до заявки Іспанії та Португалії на проведення ЧС-2030. Доля України залишається невідомою
. Андрій Ярмоленко, фото: AP Photos

Марокканські джерела стверджують, що африканська країна замінила Україну.

Марокко доєдналося до заявки Іспанії та Португалії на проведення чемпіонату світу-2030. Про це повідомив міністр спорту Марокко Шакіб Бенмусса на спільній зустрічі з членами Африканської федерації футболу.

У заявці з Іспанією та Португалією спершу була Україна. Поки невідомо, чи Україна повністю втратила місце у цій заявці, чи буде долучена до організації турніру у разі перемоги «спільної заявки». Однак, як повідомляє портал Morocco World News, Марокко саме замінить Україну у цій заявці.

Україна офіційно стала одним із претендентів на проведення ЧС-2030 у жовтні 2022 року. Подача спільної заявки була погоджена президентом України Володимиром Зеленським, а також урядами Іспанії та Португалії. Португальська футбольна асоціація тоді заявила, що заявка "має на меті використати силу футболу для відновлення України".

Проте у спільній заявці з Іспанією та Португалією відбулася зміна. Було прийнято рішення додати до неї Марокко, про що і повідомив міністр спорту африканської країни.

"Ця заявка є безпрецедентою у футбольній історії. Вона поєднає разом Африку та Європу, північ та південь Середземного моря, африканський, арабський та європейський світи", - сказав міністр.

Що відомо про можливість заміни Марокко на Україну?

  • Про ймовірність заміни України на Марокко у березні повідомляло видання The Athletic. Причиною такого рішення джерело називало продовження активних бойових дій на території України та постійні ракетні обстріли Росією.
  • Крім цього, аргументом на користь зміни називалася невизначеність в керівництві УАФ. У лютому та березні 2023 року Печерський районний суд Києва повідомляв про відсторонення президента УАФ Андрія Павелка від займаної ним посади, хоча в асоціації стверджували, що ця інформація не відповідає дійсності.
Читайте також: Суд вдруге відсторонив Андрія Павелка від посади президента УАФ. В асоціації цю інформацію заперечують
  • Натомість, Марокко мало перевагу над Україну завдяки географічній близькості з Іспанією та Португалією. Африканську країну відділяють від європейських середземне море.

Що відомо про чемпіонат світу-2030

  • Місце проведення світової першості з футболу серед чоловіків 2030 року оберуть на 74-му Конгресі ФІФА. Наступний, 73-й, відбудеться 16 березня 2023 року у Кіґалі, столиці Руанди, на ньому на посаду президента ФІФА переоберуть Джанні Інфантіно.
  • Крім спільної заяви Іспанії, Португалії та Марокко, на проведення турніру претендують коаліції Саудівської Аравії, Єгипту та Греції, а також Уругваю, Аргентини, Парагваю та Чилі.
  • Марокко заявляло про плани на проведення ЧС-2030 року у липні 2018-го. Перед цим країна п'ять разів зазнавала невдач у спробах провести світову першість: 1994, 1998, 2006, 2010 і 2026 років
  • Чемпіонат світу-2030 стане ювілейним: дебютна світова першість з футболу відбулася в Уругваї. Він відбудеться у форматі 48 країн, які будуть поділені на чотири групи по 12 збірних.
Читайте також: ФІФА остаточно затвердила формат чемпіонату світу-2026
  • У 2023 році Марокко стало місцем проведення клубного чемпіонату світу. А на останньому мундіалі ця країна переписала історію, дійшовши до півфіналу (четверте місце) першою з представників Африки.
На початок