"Гнів і розчарування". Український метальник диска Михайло Брудін – про зруйновані спортивні бази Донеччини та війну

"Гнів і розчарування". Український метальник диска Михайло Брудін – про зруйновані спортивні бази Донеччини та війну

Ексклюзивно
"Гнів і розчарування". Український метальник диска Михайло Брудін – про зруйновані спортивні бази Донеччини та війну
World Athletics

До початку повномасштабного вторгнення 18-річний легкоатлет готувався до стартів у Дружківці.

Український метальник диска Михайло Брудін відкрив міжнародний сезон 2023 року "сріблом" на Кубку Європи U23 з метань, який приймала португальська Лейрія.

В інтерв'ю з Суспільне Спорт Брудін зауважив, що вже другий сезон живе та тренується в Іспанії, оскільки в Україні триває повномасштабне вторгнення, яке розв'язала Росія за підтримки Білорусі. При цьому ще до початку активних воєнних дій по всій українській території 18-річний Брудін, який народився в Донецьку, тренувався і готувався до ключових стартів у Дружківці, що на Донеччині.

Читайте також: "Якщо грати, то по-великому". 18-річний метальник диска Михайло Брудін – про "срібло" Кубка Європи серед молоді

Тепер же, за словами спортсмена, ні в Дружківці, ні в Бахмуті, де триває посилений наступ російських військ, не залишилось цілих легкоатлетичних об'єктів – усе зруйновано внаслідок обстрілів.

"Багато спортсменів казали про те, що в Бахмуті була найкраща спортивна база в Україні. Ми там часто тренувались, приїздили взимку метати в сітку, бігати в манежі, робити штангу, просто їздили туди провести час із нашими друзями. У Дружківці ж був старенький стадіон, йому вже десь сорок років було. Але ми зробили там гарні умови для тренувань, метань узимку. Ці умови й дали результат. Але зараз там нічого немає. Коли хтось питає, звідки я, де раніше тренувався… Це дуже сумно.

У Дружківці залишились деякі тренери, мої друзі-спортсмени. Коли ми були на чемпіонаті Європи, то в один день я прокинувся, зайшов в Інтернет, а мені скинули відео, що нашого спортцентру вже немає. Поруч із ним – велика ракета, а його немає. Добре, що там тоді ніхто не загинув. Після цього я зробив висновок, що треба перед змаганнями за два-три дні вимикати всі соцмережі. Грати в якісь ігри на телефоні і все, не заходити в Інтернет, бо можна натрапити на все, що завгодно. Деякі новини можуть дуже погано вплинути на мене, на мій виступ", – зауважив Брудін.

Український легкоатлет також зізнався, що зараз підготовка до змагань потребує ще більших зусиль, адже існує психологічний тиск через те, що не можеш повернутись додому та постійно зіштовхуєшся з новинами про війну в Україні: "Авжеж, зараз набагато важче тренуватись. Особливо, це відчувалось, коли ми приїхали у квітні до Іспанії минулого року. На перших змаганнях в Іспанії було дуже складно – я не знав, що робити, як метати, як виступати. Було дуже багато думок. Що робити, як жити? Але потім я трохи попрацював зі своєю головою. Дійшов до того, що треба думати, що робити далі, але точно не під час змагань. Це точно не покращить результат. Я бачив новину про допуск росіян і білорусів у фехтуванні. Що відчуваю, коли бачу такі новини? Мабуть, це злість, гнів, відчуття несправедливості. Адже їхні солдати вбивають наших людей і руйнують наші міста. А їх просто допускають. Це неправильно такого не повинно бути. Їхні спортсмени, зокрема, і фехтувальники підтримують їхню армію, а їх допускають…Гнів і розчарування".

Читайте також: Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях

Що відомо

  • Михайло Брудін – 18-річний легкоатлет, який спеціалізується на метанні диска та представляє на змаганнях Донецьку область. Чемпіон Європи U18, бронзовий призер чемпіонату світу U20, срібний призер Кубка Європи U23 з метань.
  • За інформацією Міністерства молоді та спорту України, станом на січень 2023 року внаслідок російської збройної агресії було зруйновано 320 об'єктів спортивної інфраструктури. При цьому третина з них не підлягає відновленню, а загальний розмір втрат сягає понад 250 мільйонів доларів.
  • Окрім легкоатлетичного стадіону, у Дружківці було зруйновано льодову арену "Альтаїр", де тренувались фігуристи та хокеїсти.
Читайте також: На Донеччині армія РФ зруйнувала арену "Альтаїр", де грав "Донбас" та тренувалися фігуристи: фото
На початок