Суд вдруге відсторонив Андрія Павелка від посади президента УАФ. В асоціації цю інформацію заперечують

Суд вдруге відсторонив Андрія Павелка від посади президента УАФ. В асоціації цю інформацію заперечують

Суд вдруге відсторонив Андрія Павелка від посади президента УАФ. В асоціації цю інформацію заперечують
. УАФ

В асоціації наголошують, що рішення про попереднє відсторонення так і не було виконано.

Печерський районний суд вдруге відсторонив від посади президента Української асоціації футболу Андрія Павелка. Про це повідомляє FootballHub, посилаючись на ухвалу суду.

У лютому суд відсторонив Павелка від виконання обов'язків президента УАФ терміном на один місяць - до 17 березня. Проте ухвала так і не набрала законної сили: Павелко подав на нього апеляцію.

У понеділок, 13 березня, відбулося ще одне судове засідання. І за його підсумками, як повідомляє Football Hub, Печерський районний суд вдруге відсторонив Павелка від посади президента УАФ.

Згідно з текстом ухвали, наведеному Football Hub, відсторонення Павелка подовжено до 13 травня. І, на відміну від попереднього рішення, підлягає негайному виконанню.

В УАФ вже відреагували на інформацію про відсторонення Павелка. Та наголосили, що відсторонення не було подовжено - саме через те, що попереднє не вступило у силу.

"Рішення суду, яким уперше було частково задоволено клопотання прокурорів про тимчасове відсторонення Андрія Павелка, не набрало законної сили. Бо суддя встановив особливий порядок його виконання – рішення набуде чинності тільки після оскарження в апеляційній інстанції.

Тому наразі таке рішення не набуло чинності. Андрій Павелко, як і генеральний секретар УАФ Юрій Запісоцький, оскаржили попередні ухвали суду й сьогодні продовжують виконувати свої посадові обов’язки. Апеляційний розгляд триває", - зазначається у зверненні пресслужби асоціації.

Що відомо про справу Андрія Павелка?

  • Відсторонення Павелка стосується справи будівництва заводу з виробництва штучної трави, яке було відкрито ще у 2019 році. Президента УАФ звинувачують у розкраданні коштів.
  • У листопаді 2022 року Павелка заарештували, але згодом звільнили під заставу у розмірі 9.88 мільйона гривень.
  • У січні 2023 року Павелко на спеціальній пресконференції висловився щодо звинувачень проти нього "безперспективними та штучними".
  • В УАФ називали "протиправними" клопотання про відсторонення Павелка від посади. Та зіслалися на статути ФІФА та УЄФА: у середині грудня УАФ отримала листа від міжнародних футбольних організацій щодо необхідності притримуватися "принципу невтручання третіх сторін в управління своїми справами", за що ризикувала втратити членство.
  • Крім Павелка, суд також відсторонював від посади генерального секретаря УАФ Юрія Запісоцького.

Андрій Павелко: що відомо

  • Українську асоціацію футболу (на той час - Федерацію футболу України) Павелко очолив у 2015 році. На посаді він змінив Анатолія Конькова, що керував організацією у 2012-2015 роках.
  • У квітні 2023 року Павелко переобиратиметься на новий чотирирічний термін у виконавчому комітеті УЄФА. Вибори відбудуться 5-го числа в португальському Лісабоні.
  • У березні видання The Athletic повідомляло про можливість заміни України в офіційній заявці на проведення чемпіонату світу-2030. Участь у поданні заявки брав Павелко.
На початок