Україна здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи з кульової стрільби: медальний залік

Україна здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи з кульової стрільби: медальний залік

Україна здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи з кульової стрільби: медальний залік
. Рівненська ОШВСМ

Турнір давав змогу отримати ліцензію на Олімпіаду-2024.

У столиці Естонії Таллінні відбувся чемпіонат Європи з кульової стрільби з 10 метрів. На турнірі була представлена Україна.

Чемпіонат Європи з кульової стрільби не став першим міжнародним турніром для України в 2023 році. У січні "синьо-жовті" виграли загальний медальний залік на Гран-прі у хорватському Осієку, де українці здобули загалом дев'ять нагород: по три "золота", "срібла" та "бронзи".

Читайте також: Україна виграла медальний залік гран-прі з кульової стрільби в Осієку: всі результати

На турнірі у Талліні було розіграно 20 комплектів нагород. Збірна України змогла здобути дві медалі.

У перший день чемпіонату Європи Україна здобула друге місце у стрільбі з пневматичного пістолета серед змішаних команд. Цю нагороду здобули юніори Вілена Бевз та Максим Гімон, які у фіналі програли з рахунком 12:16 італійській парі - Алессандре Файт та Маттео Мастровалеріо.

Ще одну медаль збірна України здобула у останній день змагань. Українська команда виборола "бронзу" у стрільбі з пневматичного пістолета. Збірна у складі Віктора Банькіна, Олега Омельчука та Павла Коростильова перемогла у "бронзовому" матчі з рахунком 17:13 команду Латвії.

У загальному медальному заліку збірна України посіла 13-те місце, розділивши цю позицію з командами Австрії та Франції, які теж здобули по одному "сріблу" та "бронзі". Переможцем за кількістю нагород на чемпіонаті Європи стала збірна Норвегії, на рахунку якої три "золота", три "срібла" та дві "бронзи".

Загальний медальний залік чемпіонату Європи зі стрільби

  • 1. Норвегія - 3 "золото" + 3 "срібло" + 2 "бронза" = 8
  • 2-3. Італія - 3 + 2 + 3 = 8
  • 2-3. Сербія - 3 + 2 + 3 = 8

...

  • 13. Україна - 0 + 1 + 1 = 2
  • 13. Австрія - 0 + 1 + 1 = 2
  • 13. Франція - 0 + 1 + 1 = 2

На Євро у Талліні спортсмени мали змогу здобути вісім ліцензій на Олімпійські ігри у Парижі та здобути рейтингові бали, які в майбутньому можуть допомогти потрапити в Париж-2024. Україна не здобула на Євро путівок на Олімпіаду-2024. Раніше представники України здобули неіменні ліцензії у жіночій стендовій стрільбі, чоловічій стрільбі з пневматичного післолета з 10 м, а також стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 м.

Читайте також: Україна завоювала третю ліцензію на Олімпіаду-2024: стрілець Сергій Куліш став чемпіоном світу

Що відомо про кульову стрільбу

  • На минулому Євро збірна України стала десятою у загальному медальному заліку, завдяки перемозі олімпійської чемпіонки з кульової стрільби Олені Костевич.
  • 48 ліцензій на турнір зі стрільби на Олімпіаді-2024 будуть розіграні на Європейських іграх-2023 у Кракові.
  • Представники України точно будуть в жіночому скіті (стендова стрільба) та чоловічій стрільбі з пневматичного післолета з 10 м, а також стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 м. Ліцензії, які здобули Маловічко, Коростильов та Куліш, неіменні, тобто Україна може відправити в Париж інших атлетів.
  • Наступним міжнародним стартом для збірної України з кульової стрільби стане етап Кубка світу у Лімі, який відбудеться у квітні.
На початок