Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях Україна перед останнім етапом Кубка світу

Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях Україна перед останнім етапом Кубка світу

Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях Україна перед останнім етапом Кубка світу
. biathlon.com.ua

Україна майже гарантувала собі топ-10 як у чоловічому, так і у жіночому заліках.

У шведському Естерсунді завершився передостанній етап Кубка світу з біатлону сезону 2022/23. За його підсумками було сформовано оновлений залік Кубка націй, який визначає найкращі збірні.

Програма восьмого етапу Кубка світу з біатлону складалася з індивідуальних гонок, естафет та масстартів. До заліку увійшли перші дві гонки.

За підсумками стартів у Естерсунді позиції збірної України не зазнали змін. Жіноча збірна перед останнім етапом в Голменколлені посідає 10-те місце, чоловіча - дев'яте.

Цей результат означає, що обидві збірні фактично гарантували собі місця у топ-10 заліку Кубка Націй. Шанси втратити місця у топ-10 є лише математичними: для цього конкуренти України повинні показати надвисокі результати, тоді як самі "синьо-жовті" посісти найнижчі місця.

Таким чином, місця у топ-10 дозволять Україні втримати квоту в п'ять біатлоністів в особистих стартах на наступний сезон Кубка світу. У разі фінішу за її межами квота зменшилася б з п'яти спортсменів до чотирьох.

Залік Кубка націй (жінки)

Етап у Естерсунді жіноча збірна розпочала з індивідуальної гонки повним складом. За підсумками цього старту у заліковій зоні не фінішували Дар'я Блашко та Любов Кип'яченкова. Натомість Олена Білосюк, Юлія Джима та Анастасія Меркушина посіли місця у топ-40.

Читайте також: Три українки - у заліковій зоні індивідуальної гонки Кубка світу з біатлону в Естерсунді: результат

На восьмому етапі Кубка світу з біатлону відбулася остання жіноча естафета сезону. Збірна України у ній посіла дев'яте місце.

Завдяки результатам на етапі в Естерсунді Україна втримала десяте місце. Лідерками жіночого заліку Кубка націй залишаються біатлоністки Франції. Норвегія, яка виграла естафету, піднялась на одну позицію і тепер займає друге місце.

Топ-10 заліку Кубка націй (жінки)

 1. Франція - 7713
 2. Норвегія - 7491, +1
 3. Швеція - 7455, -1
 4. Німеччина - 7415
 5. Італія - 7210
 6. Швейцарія - 6435
 7. Австрія - 6312
 8. Чехія - 5966
 9. Фінляндія - 5343
 10. Україна - 5139

Залік Кубка націй (чоловіки)

У чоловічій індивідуальній гонці в Естерсунді Україна також була представлена п'ятьма спортсменами. Найкращий результат серед українських біатлоністів на цьому старті показав Антон Дудченко, який фінішував 12-м. Денис Насико та Богдан Цимбал у індивідуальній гонці стали 25-м та 39-м відповідно. Артем Прима та Артем Тищенко прийшли на фініш поза заліковою зоною.

Читайте також: Антон Дудченко - у топ-15 індивідуальної гонки на Кубку світу в Естерсунді: результати гонки

На чоловічій естафеті восьмого етапу Кубка світу Україна була представлена четвіркою: Артем Тищенко, Артем Прима, Денис Насико та Антон Дудченко. Українські біатлоністи завершили її на п'ятому місці, показавши свій найкращий результат у сезоні.

В оновленому заліку Кубка націй Україна залишилась на дев'ятому місці, збільшивши відрив на десятим місцем, яке займає Словенія, до 228 очок. Натомість збірна Норвегії збільшила перевагу у заліку Кубка націй над Францією, яка йде другою, до 968 очок.

Топ-10 заліку Кубка націй (чоловіки)

 1. Норвегія - 8559
 2. Франція - 7591
 3. Німеччина - 7395
 4. Швеція - 7060
 5. Швейцарія - 6026
 6. Чехія - 5942
 7. Австрія - 5891, +1
 8. Італія - 5888, -1
 9. Україна - 5735
 10. Словенія - 5507, +1

Що відомо про Кубок націй

 • При формуванні заліку Кубка націй враховуються результати біатлоністів в індивідуальних гонках, спринтах і естафетах.
 • У попередньому сезоні 2021/22 обидва заліки Кубка націй – чоловічий та жіночий – виграла збірна Норвегії.
 • Останній етап Кубка світу у сезоні 2022/23 прийматиме норвезький Гольменколлен з 16-го по 19 березня.
Читайте також: На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в індивідуальних гонках: хто виграв нагороди
На початок