Метальник молота Михайло Кохан з молодіжним рекордом сезону виграв "золото" на Кубку Європи з метання

Метальник молота Михайло Кохан з молодіжним рекордом сезону виграв "золото" на Кубку Європи з метання

Метальник молота Михайло Кохан з молодіжним рекордом сезону виграв "золото" на Кубку Європи з метання
. Михайло Кохан. Фото: AP Photos

Друга перемога українця у сезоні-2023.

Україна виборола перше "золото" на Кубку Європи з метальних легкоатлетичних дисциплін. Найкращий результат у молодіжному турнірі з метання молота продемонстрував Михайло Кохан.

Першу медаль "синьо-жовтих" у перший день змагань у португальській Лейрії здобув метальник диска Михайло Брудін. Він з особистим рекордом посів друге місце у першості серед спортсменів віком до 23 років.

Читайте також: Україна здобула першу нагороду на Кубку Європи з метання: "срібло" Михайла Брудіна в метанні диска серед молоді

22-річний Кохан, що посідав четверте місце на Олімпіаді-2020 та п'яте — на дорослому Євро минулого року, в Лейрії також заявився на турнір U23. Та за його підсумками оновив поточний світовий рекорд сезону на молодіжному рівні.

Як виступив Михайло Кохан

Вже з другої спроби Кохан метнув снаряд на переможні 74.40 метра. Цей показник був найкращим у молодіжному турнірі, проте поступався кидку чинного віцечемпіона Європи, угорця Бенце Халаса в дорослому фіналі (74.65), що проходив у той самий день.

Кохан закріпився у статусі переможця після найкращої, п'ятої спроби — 75.80 метра. Цей результат перевершив і переможний показник Халаса в дорослому турнірі, і став новим світовим рекордом сезону-2023 у віковій категорії U23.

Кохан втретє в кар'єрі здобуває "золото" метального Кубка Європи. Він також тріумфував на змаганнях у 2022-му та 2019 роках, в обох випадках — саме у молодіжному турнірі.

Кубок Європи. Метання молота. Чоловіки (U23)

  1. Михайло Кохан (Україна) — 75.80 метра (рекорд сезону U23)
  2. Давид Пілат (Польща) — 72.42
  3. Галіл Їлмазер (Туреччина) — 70.45

Кубок Європи з метання: що відомо

  • Для Михайла Кохана перемога в Лейрії — друга цього сезону. У лютому він також здобув "золото" молодіжного чемпіонату України в Кам'янці-Подільському.
  • Кубок Європи у Португалії триватиме до кінця змагального дня неділі, 12 березня. З двома нагородами Україна наразі посідає в медальному заліку друге місце.
  • Національний рекорд Украни на Кубку Європи було встановлено у 2007 році. Тоді українці здобули шість нагород, з яких три — найвищого ґатунку.
На початок