Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в естафетах: хто виграв нагороди

На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в естафетах: хто виграв нагороди

На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в естафетах: хто виграв нагороди
Жіноча збірна Франції з біатлону, фото: GETTY IMAGES

На яких позиціях закінчуватимуть сезон команди України.

На Кубку світу з біатлону відбулися заключні естафети сезону 2022/23. Чоловіча й жіноча гонки пройшли в рамках восьмого етапу в Естерсунді.

У двох естафетах тріумфували збірні Норвегії. В обох випадках головну конкуренцію їм склала Франція: у чоловічій гонці відстань між командами склала 22.5 секунди, у жіночій — 15.2 секунди.

Читайте також: Україна фінішувала п'ятою в останній чоловічій естафеті сезону: повні результати гонки

Навіть за відсутності головних лідерів команди — Штурли Легрейда, Йоганнеса і Тар'єя Бьо (усі — COVID-19) — чоловічій збірній Норвегії вдалося виграти шосту з шести естафетних гонок Кубка світу. Відтак на чолі заліку дисципліни команді не було рівних — відстань від дворазових срібних призерів з Німеччини на другій позиції становила 120 очок.

Попри перемогу в Естерсунді, у жіночому естафетному заліку норвежки поступилися лідерством збірній Франції. Француженки виграли дві естафети цього сезону — в Гохфільцені та Антгольці, ще одного разу фінішувавши другими.

Виграти жіночий залік Франція змогла саме завдяки другому місцю в останній естафеті сезону, до того француженки йшли другими після Швеції, але обійшли суперниць в Естерсунді!

Відтак Норвегія вшосте поспіль виграє загальний естафетний залік Кубка світу у чоловічих командних гонках. Для Франції тріумф у жіночій дисципліні за підсумками сезону став третім в історії та першим — з 2012 року.

На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в естафетах: хто виграв нагороди
Біатлоністи Норвегії Штурла Легрейд та Тар'єй Бьо в Обергофі. AP Photos

Серед українських команд краще себе проявили чоловіки, що фінішували п'ятими в Естерсунді. У заліку вони розділили сьоме місце з Фінляндією. Натомість жіноча збірна України, що двічі фінішувала в топ-10 усіх естафетних гонок цього сезону, закінчуватиме змагальний рік на 10-й сходинці.

Загальний залік естафетних гонок Кубка світу 2022/23: топ-10

Чоловіки:
 • 1. Норвегія — 450 очок
 • 2. Німеччина — 330
 • 3. Франція — 320
 • 4. Швеція — 256
 • 5. Австрія — 190
 • 6. Італія — 182
 • 7. Фінляндія — 180
 • 7. Україна — 180
 • 9. Чехія — 175
 • 10. Словенія — 161
Жінки:
 1. Франція — 345 очок
 2. Норвегія — 325
 3. Швеція — 321
 4. Німеччина — 320
 5. Італія — 252
 6. Швейцарія — 205
 7. Чехія — 188
 8. Австрія — 183
 9. Фінляндія — 153
 10. Україна — 149

Біатлон у сезоні 2022/23: що відомо

 • Попри тріумф у загальному заліку Кубка світу, чоловіки з Норвегії та жінки з Франції не вигравали золотих нагород ЧС-2023 в Обергофі. Чоловічу гонку виграла Франція, а жіночу — Італія.
Читайте також: "Ідеальна гонка". Італія здобула історичну перемогу в естафеті ЧС-2023 з біатлону: що вона означає
 • Норвегія забирає свою вже шосту нагороду за підсумками сезону в чоловічих гонках. Йоганнес Бьо вже став володарем Великого кришталевого глобуса 2022/23 та Малих глобусів — у спринті й переслідуванні. Ветле-Шостад Крістіансен виграв залік індивідуальних гонок, а команда Норвегії достроково гарантувала собі перемогу в заліку Кубка націй.
 • Передостанній етап сезону в Естерсунді продовжиться 12 березня масстартами серед чоловіків та жінок. Останній етап змагального року 16-19 березня прийматиме норвезький Гольменколлен.

Біатлон наживо дивитися Кубок світу 2022/23 де дивитися

Усі гонки Кубка світу наживо можна дивитися на сайті Суспільне Спорт, а також трансляція усіх гонок етапу буде доступна на місцевих телеканалах Суспільного мовлення.

Також сайт Суспільне Спорт ексклюзивно транслює усі старти на рівні Кубка IBU.

На початок