Мікаела Шиффрін побила абсолютний рекорд за перемогами на Кубку світу з гірськолижного спорту

Мікаела Шиффрін побила абсолютний рекорд за перемогами на Кубку світу з гірськолижного спорту

Мікаела Шиффрін побила абсолютний рекорд за перемогами на Кубку світу з гірськолижного спорту
AP Photos

Відео 86-го й 87-го "чемпіонських" стартів американської гірськолижниці.

Американська гірськолижниця Мікаела Шиффрін стала найтитулованішою спортсменкою в історії Кубка світу. На етапі у шведському Оре вона здобула свою 87-му перемогу в кар'єрі.

Досі рекорд за перемогами на Кубку світу належав шведу Інґемару Стенмарку. У період 1975-1989 років дворазовий олімпійський чемпіон 86 разів тріумфував на цьому рівні й відтоді утримував історичний показник.

До сезону 2022/23 Шиффрін підходила з показником у 74 виграних етапи Кубка світу. Та вже на перших етапах сезону почала скорочувати відставання від Стенмарка, вигравши два стартових турніри зі слалому у фінському Леві.

Ключовим у контексті рекорду для Шиффрін став етап у шведському Оре. 10-11 березня тут відбулися змагання зі слалому та слалому-гіганта — перемога в обох стартах виводила Шиффрін на перше місце історичного рейтингу з 87 золотими нагородами.

Як Мікаела Шиффрін побила рекорд Кубка світу

На першому турнірі зі слалому-гіганта в суботу, 10 березня, Шиффрін показала найкращий час у першому проїзді — 55.16 секунди. У фінальній спробі час Шиффрін став лише шостим найкращим, але цього вистачило для перемоги за сумою двох проїздів — 1:54.64 хвилини.

Американці знову не було рівних у першому проїзді суботніх змагань у слаломі — вона єдина з усіх учасниць виїхала з 51 секунди. Другий, вирішальний старт вона провела з п'ятим найкращим часом. Та знову втримала лідерство за загальним показником — 1:44.77 хвилини, що означало історичне 87-ме "золото" Мікаели на топрівні.

"Це доволі важко усвідомити. Мій брат із дружиною тут, я не знала, що вони приїдуть. Це робить усе таким особливим", - цитує гірськолижницю Eurosport.

"Найкраще відчуття — їхати на другому проїзді, тому що маєш перевагу та мусиш підходити з розумом. Я просто хотіла теж бути швидкою та проїхати другу спробу так, ніби це окрема гонка. Виконала все саме так, як хотіла, — це неймовірно".

"[Дякую] всій команді, усім людям, хто допомагав мені впродовж цього сезону та усієї кар'єри. Всі ці люди зараз виходять на зв'язок після стількох років — це надзвичайно. Хочу просто подякувати вам за це".

Мікаела Шиффрін у сезоні 2022/23

  • Переможниця загальних заліків Кубка світу в слаломі та слаломі-гіганті.
  • Володарка 13 золотих нагород Кубка світу 2022/23 — другий найкращий показник Мікаели в кар'єрі після 17 перемог у сезоні 2018/19.
  • Чемпіонка світу 2023 року в слаломі-гіганті. Вигравала "золото" на шести чемпіонатах світу поспіль — володарка абсолютного рекорду за цим показником в історії турніру.
Читайте також: Гірськолижниця Шиффрін всьоме стала чемпіонкою світу та оновила 84-річний рекорд турніру

Хто така Мікаела Шиффрін

  • 27-річна американська гірськолижниця.
  • Олімпійська чемпіонка 2014-го та 2018 років — у слаломі та гіганті відповідно.
  • Семиразова чемпіонка світу 2013-2023 років. Найбільше перемог здобувала у слаломі — чотири золоті нагороди.
  • Дебютувала на рівні Кубка світу в 15-річному віці в березні 2011-го. Дебютну перемогу здобула в грудні 2012 року на етапі у шведському Оре.
На початок