Уряд Великої Британії закликав спонсорів Олімпіади чинити тиск на МОК з метою недопуску росіян

Уряд Великої Британії закликав спонсорів Олімпіади чинити тиск на МОК з метою недопуску росіян

Уряд Великої Британії закликав спонсорів Олімпіади чинити тиск на МОК з метою недопуску росіян
. Офіс МОК, фото: Laurent Gillieron/Pool via AP

Відповідний лист написала міністерка Люсі Фрейзер.

Уряд Великої Британії звернувся до найбільших спонсорів Олімпійських ігор із закликом чинити тиск на Міжнародний олімпійський комітет, який розглядає повернення росіян та білорусів до міжнародного спорту. Про це повідомляє The Guardian, з посиланням на лист міністерки цифрових технологій, культури, ЗМІ і спорту Люсі Фрейзер.

Міністерка уряду Великої Британії звернулась до керівників найбільших спонсорів МОК, серед яких Coca-Cola, Intel, Samsung та Visa. У своєму листі чиновниця висловила занепокоєння щодо потенційного повернення російських та білоруських атлетів до спорту у нейтральному статусі.

Читайте більше: Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях

Фрейзер закликала компанії використати свій вплив на МОК та не допустити послаблення заборон, які були введені після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Міністерка зазначила, що допуск російських та білоруських атлетів дасть можливість Росії та Білорусі використовувати спорт у пропагандистських цілях.

"Ми знаємо, що спорт і політика в Росії та Білорусі тісно переплетені, тому рішуче налаштовані проти того, щоб режими в Росії та Білорусі могли використовувати спорт у своїх пропагандистських цілях. До тих пір, поки наші занепокоєння і суттєва відсутність ясності і конкретних деталей щодо дієвої моделі "нейтралітету" не будуть вирішені, ми не згодні з тим, що російські і білоруські спортсмени повинні бути допущені до змагань".

Велика Британія увійшла до коаліції з 35 країн, які вимагатимуть від МОК відсторонення російських та білоруських спортсменів від наступних Олімпійських ігор у Парижі. Наразі МОК продовжує вивчати можливість дозволити атлетам з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях як "нейтральним" спортсменам, включаючи кваліфікацію на Олімпійські ігри в Парижі через континентальні першості у Азії.

Спорт на тлі війни в Україні: останні новини

  • Федерація шахів Росії стала першою місцевою організацією, що змінила Європу на Азію. Рішення ухвалили у відповідь на схвалення МОК участі росіян у міжнародних змаганнях в Азії.
  • У лютому Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив свою заяву до річниці повномасштабної війни в Україні. В організації наполягали на дотриманні чинних санкцій проти РФ та Білорусі, проте й наголосили на "здатності Олімпіади відкривати двері до діалогу".
  • Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях.
Читайте також: "Це було цинічно". Ольга Харлан відреагувала на рішення FIE повернути росіян до змагань
На початок