Латвія зупинила фінансування першої ракетки країни та ще 4 спортсменів через змагання за участі атлетів з РФ та Білорусі

Латвія зупинила фінансування першої ракетки країни та ще 4 спортсменів через змагання за участі атлетів з РФ та Білорусі

Латвія зупинила фінансування першої ракетки країни та ще 4 спортсменів через змагання за участі атлетів з РФ та Білорусі
. Porsche Tennis Grand Prix

Подібні санкції обговорюють в Україні.

Олімпійський комітет Латвії (ЛОК) припинив державне фінансування п'яти спортсменів через участь у турнірах, в яких змагались спортсмени з Росії та Білорусі. Про це повідомив генеральний секретар ЛОК Карліс Лейнієкс.

Під санкції Олімпійського комітету Латвії потрапили тенісисти Єлена Остапенко, Даніела Вісмане та Дар'я Семеністая, а також велосипедисти Томс Скуїньш і Крістас Ніланд. Як зазначив генеральний секретар ЛОК щомісячні виплати Олімпійського комітету Латвії цим спортсменам будуть призупинені, починаючи з цього місяця. Вони можуть бути поновлені після консультацій з Міністерством внутрішніх справ та іншими відповідними органами.

Ідея не фінансувати атлетів, які змагаються з російськими та білоруськими атлетами вперше була представлена Міністерством освіти і науки Латвії після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Однак санкція була застосована вперше у березні 2023-го.

Серед латвійських атлетів, які потрапили під санкції, - перша ракетка країни та чемпіонка Відкритого чемпіонату Франції з тенісу 2017 року. У світовому рейтингу WTA Єлена Остапенко займає 25-те місце. У 2023 році тенісистка двічі грала проти представників Росії та Білорусі на турнірах WTA - Анни Калінської та Аріни Сабаленко відповідно. Окрім цього, наступний матч на Мастерс у Індіан-Веллсі Остапенко також проведе проти білоруської тенісистки - Олександри Соснович.

Остапенко поки що не відреагувала на санкції Олімпійський комітет Латвії. Натомість Томс Скуїньш, представник Латвії на Олімпійських іграх у 2016 та 2020 роках, висловив незгоду з припиненням фінансування. Зокрема спортсмен зазначив, що Україна не заважає своїм атлетам змагатись проти росіян та білорусів.

"Нападати на власних спортсменів - не рішення. Давайте подивимося на ту ж Україну, яка не перешкоджає своїм спортсменам змагатися з атлетами з Росії та Білорусі під нейтральним прапором. Так чому ж нам повинні забороняти? Наш уряд не повинен переслідувати нас, а повинен переслідувати спортивні організації, якою в нашому випадку є Міжнародний союз велосипедистів (UCI). Моя команда є моїм роботодавцем, це моя робота, і саме так я заробляю собі на хліб. Що я можу зробити?" - зазначив велосипедист.

До санкцій щодо спортсменів, які змагаються проти російських та білоруських атлетів, в Україні закликав президент НОК України Вадим Гутцайт. У лютому він публічно наголошував на необхідності бойкоту всіх змагань, де виступають атлети з РФ, зокрема у тенісі.

Читайте також: "Теж втручатимемося у ситуацію". Вадим Гутцайт - про звернення до федерацій щодо бойкоту змагань українців з атлетами РФ

Що відомо про спортивні санкції Латвії

  • Латвійський Сейм заборонив спортивним командам країни брати участь у національних чемпіонатах і кубкових змаганнях, які проводяться в Росії та Білорусі.
  • Латвійські команди не можуть брати участь у міжнародних лігах, де більше половини команд є російськими або білоруськими.
  • Латвія бойкотуватиме Олімпіаду у Парижі-2024, якщо до змагань допустять спортсменів з Росії та Білорусі.
Читайте також: "Легітимізують політичні рішення". Спільна заява країн Балтії і Польщі щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ
На початок