Федерацію хокею України змусили повернути врятоване обладнання зі зруйнованої арени у Дружківці

Федерацію хокею України змусили повернути врятоване обладнання зі зруйнованої арени у Дружківці

Як коментує ситуацію президент федерації Георгій Зубко.

Федерація хокею України повернула обладнання зі зруйнованої льодової арени в Дружківці. Як повідомив президент ФХУ Георгій Зубко, федерацію змусили повернути обладнання. Про це заявив на нараді НОК з очільниками українських федерацій.

Арена "Альтаїр" зазнала ракетного обстрілу на початку січня. Тоді приміщення, де проводив домашні матчі колишній представник України в хокейній Лізі чемпіонів "Донбас", стало п'ятою льодовою ареною, яку зруйнували росіяни від початку повномасштабного вторгнення до України.

"Ще абсурдніше рішення". Федерація хокею повернула врятоване устаткування зі зруйнованої арени в Дружківці
Наслідки обстрілів РФ льодової арени в Дружківці Донецької області. Фото: Суспільне Донбас

На арені залишалася частина обладання, необхідного для організації хокейних матчів. У федерації тоді поскаржилися, що його було втрачено через "саботаж" з боку місцевих посадовців.

Читайте також: "Мотивували вірою в ЗСУ". Федерація хокею пояснила знищення обладнання в Дружківці "саботажем відповідальних осіб"

Утім, Георгій Зубко зазначив, що частину обладнання з "Альтаїра" представникам федерації вивезти все ж удалося. Та вже згодом від керівництва зруйнованої арени ФХУ надійшла вимога повернути устаткування — цього разу до Дніпра.

"Не все обладнання було пошкоджене. Ми написали додаткові листи до Дружківки й отримали ще абсурдніше рішення з вимогою повернути те обладнання, яке ми вивезли до цього. Ми написали ще один лист, вказуючи на абсурдність даного рішення — повернути [устаткування] на лінію фронту", — зазначає функціонер.

"Нам надали іншу адресу в місті Дніпро. ФХУ виконує всі взяті на себе зобов'язання згідно договору зберігання. Ми змушені повернути і це вже зробили. Повернули обладнання, яке нами фактично було врятоване, комунальному підприємству «Дружківська льодова арена»".

Що відомо

  • "Альтаїр" було зведено у 2013 році. Окрім "Донбасу", на арені матчі чемпіонату України з хокею проводив однойменний клуб "Альтаїр".
  • "Альтаїр" став п'ятою зруйнованою льдовою ареною за час війни Росії в Україні. Руйнувань також зазнали "Дружба" в Донецьку, арена в Маріуполі, "Салтівський лід" у Харкові та сєверодонецький Палац спорту.
  • Як зазначають у ФХУ, також під російською окупацією перебуває відкрита рік тому льодова арена в Мелітополі Запорізької області.
На початок