Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Одразу п'ять топбіатлоністів пропустять гонки етапу Кубка світу в Естерсунді

Одразу п'ять топбіатлоністів пропустять гонки етапу Кубка світу в Естерсунді

Одразу п'ять топбіатлоністів пропустять гонки етапу Кубка світу в Естерсунді
Йоганнес Бьо. Фото: AP Photos

Крім Дмитра Підручного, шведський етап недорахується п'ятьох спортсменів з топ-12 загального заліку Кубка світу.

Восьмий етап Кубка світу з біатлону відбудеться у шведському Естерсунді. Його програма складатиметься з трьох стартів: індивідуальних гонок, естафет та масстартів.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Участь у гонках в Естерсунді не візьме капітан збірної України з біатлону Дмитро Підручний. Український біатлоніст достроково завершив сезон через позитивний тест на коронавірус, про який дізнався в Нове-Место.

Етап в Естерсунді є передостаннім у програмі сезону Кубка світу з біатлону. Однак він недорахується одразу кількох топбіатлоністів через хвороби.

Що сталося?

Ще перед етапом Кубка світу в Нове-Место норвезький біатлоніст Штурла Легрейд оголосив, що змушений пропустити гонки у Чехії. Причиною став позитивний тест на коронавірус, який він здав перед етапом.

У Нове-Место чоловіча збірна Норвегії виступила без Легрейда та здобула місця у топ-2 як у спринті, так і гонці переслідування - обидва зайняли Йоганнес та Тарьєй Бьо. Проте після персьюту біатлоністи розповіли, що отримали позитивний результат тесту на коронавірус хоча, попри це, все одно взяли участь у гонці.

Читайте також: "Не думаю, що ми когось заразили". Брати Бьо пробігли дві гонки Кубка світу після позитивного тесту на COVID-19

Під час етапу у Нове-Место позитивний тест на коронавірус здав також і лідер збірної Франції Кантен Фійон-Майє. А вже перед стартом етапу в Естерсунді про хворобу повідомив і швед Себастьян Самуельссон.

Усі п'ять біатлоністів, що захворіли, перебувають у загальному заліку Кубка світу у топ-12. Чотири з них мають повернутися наприкінці етапу в Естерсунді - про відповідну можливість повідомили тренери збірних Норвегії та Швеції. Лише Кантен Фійон-Майє відсутність у складі на участь у гонках в Естерсунді.

Топ-12 загального заліку Кубка світу з біатлону

 1. Йоганнес Бьо (Норвегія) - пропустить старт етапу
 2. Штурла Легрейд (Норвегія) - пропустить старт етапу
 3. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія)
 4. Тарьєй Бьо (Норвегія) - пропустить старт етапу
 5. Мартін Понсілуома (Швеція)
 6. Бенедікт Долль (Німеччина)
 7. Кантен Фійон-Майє (Франція) - пропустить етап
 8. Роман Реєс (Німеччина)
 9. Йоганнес Дале (Норвегія)
 10. Фабьєн Клод (Франція)
 11. Ніклас Хартвег (Швейцарія)
 12. Себастьян Самуельссон (Швеція) - пропустить старт етапу

Етап Кубка світу з біатлону в Естерсунді відбудеться з 9 до 12 березня. Відсутність біатлоністів до неділі, 12 березня, означає, що вони пропустять індивідуальну гонку та чоловічу естафету.

Кубок світу з біатлону: що відомо

 • Саме Йоганнес Бьо стане володарем Великого кришталевого глобусу за підсумками етапу Кубка світу в Естерсунді. Його перевага над найближчим переслідувачем - норвежцем Штурлою Легрейдом - складає 399 очок, тож у разі пропуску ним індивідуальної гонки Легрейд вже не зможеПісля індивідуальної гонки Легрейд матиме лише чотири особисті старти, за які максимум може відіграти у Бьо 360 очок наздогнати Бьо.
 • Ще перед етапом в Естерсунді Йоганнес Бьо став володарем двох Малих кришталевих глобусів - у спринті та гонці переслідуванні.
 • Заявка збірної Норвегії на етап в Естерсунді без братів Бьо та Легрейда виглядає наступним чином: Ендре Стрьомсгайм, Александр Ф'єльд Андерсен, Ветле-Шостад Крістіансен, Йоганнес Дале. Шанс дебютувати на рівні Кубка світу отримав Вебйорн Соерум.
На початок