"Хотілося "золота", але, мабуть, ще не час". Ольга Харлан - про першу медаль за три роки на Кубку світу з фехтування

"Хотілося "золота", але, мабуть, ще не час". Ольга Харлан - про першу медаль за три роки на Кубку світу з фехтування

Ексклюзивно
"Хотілося "золота", але, мабуть, ще не час". Ольга Харлан - про першу медаль за три роки на Кубку світу з фехтування
Ольга Харлан. Фото: FIE

Ексклюзивний коментар української фехтувальниці для Суспільне Спорт.

На початку березня в Афінах відбувся етап Кубка світу з фехтування. Україна закінчила його з однією нагородою - "сріблом" Ольги Харлан.

Медаль Харлан в Афінах стала для нею першою на рівні Кубка світу з фехтування за понад три роки. На цьому рівні українська фехтувальниця не здобувала нагород з грудня 2019 року. А перед цим Харлан перервала серію без подіумів на рівні гран-прі, ставши бронзовою призеркою турніру у Тунісі, що відбувся у січні.

Після виступу на Кубку світу в Афінах Харлан дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому поділилася емоціями від здобутої медалі.

Олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 назвала "кроком уперед" першу за три роки медаль Кубка світу з фехтування. І вважає, що цей результат наближає її до золотої нагороди: востаннє Харлан вигравала змагання ще у січні 2020-го - гран-прі у Монреалі.

  • Про "срібло" на Кубку світу в Афінах

"Крок уперед. Маленький, але крок. Дуже приємно було вибороти медаль, дуже хотілося "золота", але мабуть, що ще не час, і я ще йду до цього. Тому такими маленькими крочками я іду до вершини".

  • Про настрій перед наступними змаганнями

"Дуже щаслива, що наш прапор був на п'єдесталі. Дуже шкода, що одного удару не вистачило для гімну. Але він ще буде звучати, я в це вірю і дуже цього хочу. Мені ще треба виконати багато роботи. Ніколи не зупинятися, працювати, розвиватись. Кожні змагання - це завжди якісь плюси і мінуси. І я рада цим мінусам, бо це розвиток, який повинен бути. Я готова працювати, у мене скоро наступні змагання, через два тижні в Бельгії".

  • Про виступи у команді шаблістокНа етапі в Афінах Харлан не брала участь в командному турнірі

"Про команду - вона готова, ми готові, дуже цього хочемо але якось дуже важко. По своїх особистих результатах можу сказати, що падати дуже важко, і ми зараз сильно падаємо, але не засмучуємося, не опускаємо руки і готові працювати. У нас є Європейські ігри, чемпіонат світу, там хочемо показати найкращий результат, ще є час. Олімпійський відбір ще не почався, і все ще попереду".

Ольга Харлан: що відомо

  • Медаль в Афінах стала для українки 29-ю в кар'єрі на рівні змагань Кубка світу з фехтування.
  • Харлан - учасниця чотирьох Олімпійських ігор: у 2008, 2012, 2016 та 2021 роках. На її рахунку чотири нагороди на Олімпіадах - "золото" та "срібло" у командному турнірі в 2008 та 2016 роках, а також дві "бронзи" в особистому (2012, 2016 роки).
  • На рахунку Харлан - шість титулів чемпіонки світу (чотири "золота" в індивідуальній першості, два - в командній). Загалом має 15 медалей чемпіонатів світу.
  • Ольга Харлан шість разів перемагала на чемпіонатах Європи в індивідуальних змаганнях і двічі - в командних.
На початок