Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Брати Бьо та Штурла Легрейд пропустять перші гонки Кубка світу в Естерсунді: хто в заявці збірної Норвегії

Брати Бьо та Штурла Легрейд пропустять перші гонки Кубка світу в Естерсунді: хто в заявці збірної Норвегії

Брати Бьо та Штурла Легрейд пропустять перші гонки Кубка світу в Естерсунді: хто в заявці збірної Норвегії
. AP Photos

На появу трьох лідерів очікують у заключному масстарті етапу.

Збірна Норвегії визначилася зі складом на восьмий етап Кубка світу з біатлону. Заяку команди на змагання у шведському Естерсунді наводить Федерація біатлону Норвегії.

Сьомий етап у чеському Нове-Место приніс норвежцям сумарні п'ять медалей у шести стартах. Дві з них належать лідеру загального заліку Йоганнесу Бьо, що переміг у спринті та гонці переслідування та встановив новий історичний рекорд змагань.

Перші гонки у Нове-Место Йоганнес, утім, пропускатиме через коронавірус, який також виявили у двох інших лідерів чоловічої команди — Тар'єя Бьо та Штурли Легрейда. Усі троє мають приєднатися до збірної в Естерсунді напередодні заключного змагального дня, коли у Швеції відбудуться чоловічий та жіночий масстарти.

Натомість жіноча команда Норвегії, що в Нове-Место звелася до трьох спортсменок через спалах коронавірусної інфекції, вирушатиме до Естерсунда в повному складі з шести спортсменок. У заявці — лідерка збірної Марте Олсбю Ройзеланд, що перемогла в обох особистих стартах сьомого етапу змагань.

Склад Норвегії на етап Кубка світу в Естерсунді

 • Чоловіки: Ендре Стрьомсгайм, Александр Ф'єльд Андерсен, Вебйорн Соерум, Ветле-С'ястад Крістіансен, Йоганнес Дале
 • Жінки: Марте Олсбю Ройзеланд, Юне Арнеклейв, Рагнґільд Фемстейневік, Іда Лієн, Каролін Кноттен, Інґрід-Ландмарк Тандреволд

Йоганнес Бьо, Штурла Легрейд та Тар'єй Бьо повернуться до складу в неділю, 12 березня.

Свій дебютний етап на рівні Кубка світу в кар'єрі проводитиме 24-річний Вебйорн Соерум. Від початку поточного сезону біатлоніст змагався на рівні Кубка IBU, де з трьома особистими перемогами посідає третє місце в загальному заліку.

Відсутність Йоганнеса Бьо в заявці індивідуальної гонки 9 березня означатиме, що норвежець перерве свою серію з незмінних подіумів у 19 поспіль гонках Кубка світу. Цей показник є рекордним на турнірі та підкорився біатлоністові за підсумками персьюту в Нове-Место.

Норвегія на Кубку світу 2022/23: що відомо

 • Йоганнес Бьо став володарем першого Малого кришталевого глобуса після дострокової перемоги в загальному спринтерському заліку цього сезону.
 • У загальному чоловічому заліку норвежці обіймають перші чотири сходинки. Бьо очолює рейтинг з відривом у 399 очок від співвітчизника Штурли Легрейда.
 • За підсумками етапу в Нове-Место чоловічий склад Норвегії зберіг перше місце в заліку Кубка Націй. Жіноча команда натомість піднялася до топ-3 після двох залікових перемог у Чехії.
Читайте також: Залік Кубка Націй з біатлону: на яких позиціях Україна після етапу Кубка світу в Нове-Место

Етап в Естерсунді: розклад змагань

 • Четвер, 9 березня. 14:15. Індивідуальна гонка, жінки (15 км)
 • Четвер, 9 березня. 17:20. Індивідуальна гонка, чоловіки (20 км)
 • Субота, 11 березня. 15:00. Жіноча естафета
 • Субота, 11 березня. 17:30. Чоловіча естафета
 • Неділя, 12 березня. 14:00. Масстарт, жінки (12.5 км)
 • Неділя, 12 березня. 17:00. Масстарт, чоловіки (15 км)
На початок