Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Бак порожній". Емільєн Жаклен достроково закінчив сезон після ЧС-2023 з біатлону

"Бак порожній". Емільєн Жаклен достроково закінчив сезон після ЧС-2023 з біатлону

"Бак порожній". Емільєн Жаклен достроково закінчив сезон після ЧС-2023 з біатлону
AP Photos

Француз посилається на виснаження після насиченої програми стартів.

Чемпіон світу з біатлону в естафеті Емільєн Жаклен оголосив про дострокове закінчення сезону 2022/23. Про це йдеться у дописі біатлоніста в соціальних мережах.

До чемпіонату світу в німецькому Обергофі француз підходив з п'ятьма медалями (два "срібла", три "бронзи") за підсумками перших шести етапів Кубка світу. В загальному заліку турніру він посідає 10-те місце - друга найвища сходинка серед французівКантен Фійон-Майє - четвертий у поточному заліку TotalScore..

Вже безпосередньо в Обергофі Жаклен учетверте в кар'єрі виграв "золото" світової першості. У складі чоловічої четвірки він тріумфував в естафеті, заробивши другу медаль найвищого ґатунку для Франції на цьогорічному турнірі.

Натомість в особистих стартах Жаклен провів невдалий ЧС-2023. Його найкращим результатом стало 20-те місце в масстарті, натомість з гонки переслідування біатлоніст знявся до її початку.

Утім, на трьох заключних етапах Кубка світу Емільєн не змагатиметься. Масстарт в Обергофі стане для біатлоніста останньою гонкою в сезоні 2022/23.

Чому Жаклен достроково закінчив сезон

За словами біатлоніста, причина полягає у фізичному та емоційному виснаженні. Від початку сезону він провів 21 гонку на рівні головних міжнародних змагань.

"Бак порожній. Із сумом, але й полегшенням я оголошую, що не продовжуватиму сезон і не буду присутній на трьох наступних етапах Кубка світу", - йдеться в дописі.

"Ці останні роки й місяці були дуже напружені. Без приділення часу, аби взяти перерву та прислухатися до себе".

"Крок назад для кращого стрибка. Надалі все буде тільки красивіше", - підсумував спортсмен.

Хто такий Емільєн Жаклен

  • 27-річний біатлоніст збірної Франції.
  • Олімпійський віцечемпіон Пекіна-2022 в класичній чоловічій та змішаній естафетах.
  • Чотириразовий чемпіон світу (2020, 2021, 2023). На ЧС-2023 в Обергофі - володар "золота" в чоловічій естафеті та "бронзи" в змішаній гонці.
  • 9-разовий переможець етапів Кубка світу (3 перемоги - в особистих змаганнях). В усіх дисциплінах сумарно 18 разів виходив на подіум.

Кубок світу з біатлону: що відомо

  • Наступний етап Кубка світу з біатлону відбудеться 2-5 березня в чеському Нове-Место.
  • Сьомий етап турніру передбачатиме шість гонок: чоловічі та жіночі спринти, гонки переслідування, класичну та одиночну змішані естафети.
  • У загальному особистому заліку Кубка світу серед чоловіків перше місце утримує норвежець Йоганнес Бьо, переможець 15 стартів на етапах цього сезону.
На початок