Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Виступала на жарознижуючих, показала особистий рекорд за 4 роки. Катерина Табашник "застрибнула" у склад України на Євро

Виступала на жарознижуючих, показала особистий рекорд за 4 роки. Катерина Табашник "застрибнула" у склад України на Євро

Ексклюзивно
Виступала на жарознижуючих, показала особистий рекорд за 4 роки. Катерина Табашник "застрибнула" у склад України на Євро
. ФЛАУ

Виконала норматив з хворобою на останньому можливому старті.

28-річна харків'янка Катерина Табашник – одна з лідерок збірної України зі стрибків у висоту. Табашник входить у топ-10 європейського рейтингу, але при цьому є в ньому лише четвертою серед українок.

У зимовому сезоні 2023 року Катерина – одна з небагатьох атлеток, які три та більше рази підкорювали на змаганнях планку на висоті 1.90 м. Однак до останнього моменту Табашник не потрапляла в склад України на ключовий старт зимового сезону, чемпіонат Європи у приміщенні.

Як і в будь-якій дисципліні, максимальна квота для однієї країни – три атлетки. Катерина Табашник була четвертою з українок і у цьому списку: прямий норматив на Євро виконали Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко, а Юлія Левченко знаходилася вище у європейському рейтингу.

У Табашник був один шанс усе змінити: взяти медаль на чемпіонаті України з виконаним нормативом. І їй це вдалося. Попри хворобу, жар та бажання знятися ще за 2 години до початку змагань.

Читайте більше: Юлія Левченко виграла чемпіонат України зі стрибків у висоту з особистим рекордом сезону: результати
Катерина Табашник
Катерина Табашник. AP

На чемпіонат України Табашник добиралася близько двох діб. Останній старт українки відбувся у вівторок, 14 лютого, в Словаччині, після чого вона трьома видами транспорту їхала до Києва (автобус – до Австрії, літак – до Польщі, машина – до Києва).

"Це був найшвидший шлях, щоб встигнути на чемпіонат України", – пояснила Табашник у ексклюзивному інтерв'ю для Суспільне Спорт.

Водночас, шлях у понад 40 годин вплинув на здоров'я атлетки. У переддень чемпіонату України Катерина прокинулася з температурою. "Мабуть, на фоні втоми, довгої дороги організм не витримав і дав збій".

Але якщо у п'ятницю температура трималася близько 37.5, то вночі та безпосередньо у день стартів підвищалася до 38 та вище. У цей момент Табашник готова була відмовитися від старту на чемпіонаті України.

"Зранку я випила жарознижуючу таблетку, але температура не хотіла падати. Вирішила, що я не буду змагатися. Але за півтори години до змагань розмовляла з тренером, а він сказав мені: «Вийди, вийди, може піде». Я випила ще одну жарознижуючу таблетку та вийшла", – розповіла Табашник Суспільне Спорт.

Стрибунка не очікувала від себе якихось високих результатів, адже бачила, в якому стані перебуває. Утім, їй вдалося з першої спроби підкорити усі висоти включно з 1.96 метра – це виконаний норматив на Євро та найкращий результат для Катерини з березня 2019 року. Тобто за останні 4 роки.

"Усі очікували гарного результату, але я розуміла, що мій стан дуже поганий. Чи відсутність очікувань вплинула на результат? Не можу сказати, що це на 100% вплинуло. Знаю, що намагалася максимально сконцентруватися і дати імпульс своїм м'язам. Це була найважливіша задача", – пояснила Катерина Суспільне Спорт.

Уже на висоті 1.94 метра Катерина залишалася однією з двох атлеток у секторі, однак для збільшення шансів на відбір до складу збірної на Євро-2023 їй потрібно було стрибати ще вище. Потрібно було покращувати свої особисті рекорди останніх років.

І коли підкорилася планка на висоті 1.96 метра, Катерина сказала собі "нарешті".

"Нарешті я це зробила, – згадала Табашник перші емоції. – Так довго йшла до цього, тренувалася. Я розуміла, що в мене є сили. Розумію, що можу стрибати ще вище. Але наразі нова техніка, треба зібрати все докупи – це дуже тяжко".

Першу невдалу спробу на чемпіонаті України Табашник виконала на висоті 1.98 метра, а після двох неуспішних стрибків харків'янка вирішила знятися. З результатом 1.96 метра – Катерина Табашник стала віцечемпіонкою України.

Також цей результат має дозволити їй уперше з Євро-2019 у приміщенні потрапити до складу України на великий міжнародний турнір: виконаний норматив та фініш у топ-2 чемпіонату України.

Читайте більше: Україна перевиконала кількість нормативів на Євро-2023 зі стрибків у висоту: Ірина Геращенко – поза складом

Євро-2023 з легкої атлетики: що відомо

  • Чемпіонат Європи у приміщенні відбудеться з 2 до 5 березня у Стамбулі. Кваліфікація у жіночих стрибках у висоту відбудеться в четвер, 2 березня. А фінал – в неділю, 5 березня.
  • Україна ще ніколи не була представлена на великому турнірі у складі Магучіх, Левченко та Табашник. На Євро-2021 змагалися Магучіх ("золото"), Геращенко ("срібло") та Левченко (4-е місце).
  • Для Табашник Євро-2023 може стати першим великим турніром у складі України після Євро-2019 у приміщенні.
На початок