Шведка Ганна Еберг - чемпіонка жіночого масстарту на чемпіонаті світу з біатлону у гонці без українок

Шведка Ганна Еберг - чемпіонка жіночого масстарту на чемпіонаті світу з біатлону у гонці без українок

Шведка Ганна Еберг - чемпіонка жіночого масстарту на чемпіонаті світу з біатлону у гонці без українок
. AP Photos

Результати останньої гонки на чемпіонаті світу.

Останньою гонкою чемпіонату світу з біатлону став жіночий масстарт. Участь у гонці взяли 30 біатлоністок: топ-15 заліку Кубка світу, призерки чемпіонату світу, а також найрейтинговіші спортсменки за добором.

Серед учасниць жіночого масстарту мала бути одна українка - Юлія Джима. Проте у день гонки тренери збірної України вирішили не ставити біатлоністку на гонку через хворобу - Джима застудилася ще перед жіночою естафетою, яку також пропустила.

Читайте також: Юлія Джима пропустить масстарт на чемпіонаті світу з біатлону

Тож, чемпіонат світу для збірної України було ще завершено після чоловічого масстарту. У ньому українці Дмитро Підручний та Антон Дудченко показали 23-й та 25-й результати.

Першу половину жіночого масстарту лідеркою пройшла Лінн Перссон. Шведська біатлоністка закрила всі десять мішеней на двох вогневих рубежах, однак йшла з перевагою лише у дві секунди над Анаїс Шевальє-Буше. А ось на третій стрільбі в лідерки вийшла вже французька біатлоністка: Перссон пішла на коло штрафу, тоді як Шевальє-Буше закрила третій "нуль".

Головною суперницею Шевальє-Буше за "золото" масстарту була інша француженка - Жюлія Сімон заробила по колу штрафу за підсумками перших двох вогневих рубежів, але чистой "стійкою" повернула себе в лідерки.

Хиби Шевальє-Буше та Сімон відкрили шанси на перемогу Ганні Еберг та Інгрід Тандреволл, які відпрацювали чисто останній вогневий рубежі. Відстань між першим та четвертим місцем перед останнім колом складала менше десяти секунд.

Еберг втримала "золото" у боротьбі з Тандреволл та Сімон. А у боротьбі за "срібло" норвезька біатлоністка випередила француженку на заключних метрах дистанції і навіть намагалася зачепитися за "золото", але програла з відставанням у п'ять секунд.

ЧС-2023. Обергоф (Німеччина). Масстарт - жінки

  1. Ганна Еберг (Швеція, 1+1+0+0) 36:48.0
  2. Інгрід Тандреволл (Норвегія, 0+1+0+0) +4.8
  3. Жюлія Сімон (Франція, 1+1+0+1) +20.8
  4. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 0+0+0+1) +34.7
  5. Маркета Давідова (Чехія, 0+1+1+0) +51.4
  6. Каролін Кноттен (Норвегія, 0+1+0+0) +57.7
На початок