Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Артем Тищенко точно не стартуватиме в масстарті на чемпіонаті світу з біатлону. Він летітиме в Канаду

Артем Тищенко точно не стартуватиме в масстарті на чемпіонаті світу з біатлону. Він летітиме в Канаду

Артем Тищенко точно не стартуватиме в масстарті на чемпіонаті світу з біатлону. Він летітиме в Канаду
. Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Керівництво збірної обрало старти на Кубку IBU над статусом першого запасного в масстарті.

Збірна України з біатлону буде представлена двома спортсменами в чоловічому масстарті на чемпіонаті світу. Участь третього атлета, який є першим запасним на гонку, не розглядається. Про це повідомляють кореспонденти Суспільне Спорт з німецького Обергофа.

До масстарту завдяки виступам на чемпіонаті світу пробилися Дмитро Підручний та Антон Дудченко. Ще один український біатлоніст - Артем Тищенко - отримав статус першого запасного. Він автоматично мав стартувати, якби хтось з учасників гонки знявся.

Водночас, Артем Тищенко також потрапив у заявку збірної України на етапи Кубка IBU в канадський Кенмор. Змагання там розпочнуться уже в четвер, 23 лютого. А виліт в Канаду учасників збірної України запланований на неділю, 19 лютого. У той ж день відбудуться у гонки з масовим стартом на чемпіонаті світу.

Зважаючи на це, тренерський штаб збірної разом з керівництвом федерації ухвалили рішення відправити Тищенка в Канаду і не чекати на ймовірне зняття когось із суперників з масстарту. Відтак, Артем Тищенко точно не стартуватиме у цій гонці.

"Я говорив із керівництвом про це, думаю, що Тищенко буде готуватися на виліт в Кенмор. Нам треба дивитися на те, що забезпечення вильоту в Канаду недешеве. Все вже готове для того, що треба закрити Кубок IBU. Тому, думаю, важливіше готуватися до вильоту, аніж чекати до останнього моменту, що хтось відмовиться бігти масстарт", - так пояснював мотивацію ймовірного (на той момент) рішення Юрай Санітра в коментарі Суспільне Спорт у п'ятницю, 17 лютого.

Також Юрай жартував, що хорошим виступом в індивідуальній гонці (12-е місце) Тищенко "зробив проблеми" з точки зору організації процесів для збірної. Однак все ж було ухвалене рішення відмовитися навіть від ймовірної участі в масстарті на чемпіонаті світу.

ОНОВЛЕНО: Ніклас Хартвег знявся з масстарту, тож Артем Тищенко потрапив би до гонки, якби залишився у Обергофі.

На етапах Кубка IBU в Канаді збірна України змагатиметься мінімально можливим складом - до заявки команди потрапили лише шестеро спортсменів (по три у чоловічій та жіночій команді). Оскільки на одному з етапів будуть проведені змішані естафети (класична та одиночна) з різницею у кілька годин - три біатлоністи повинні бути у команді.

На початок