"Використають з метою пропаганди". Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань

"Використають з метою пропаганди". Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань

"Використають з метою пропаганди". Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань
. AP Photos

Плани олімпійських керівників там назвали "ганьбою світу міжнародного спорту".

Депутати Європарламенту засудили намір Міжнародного олімпійського комітету повернути росіян та білорусів до міжнародних змагань. Про це йдеться у відповідній резолюції, ухваленій напередодні річниці повномасштабного російського вторгнення до України.

Від початку року МОК підтримав ініціативу Азійського олімпійського комітету приймати російських та білоруських спортсменів на своїх континентальних змаганнях у нейтральному статусі. Відповідні запрошення в Азії вже скерували спортсменам обох країн, що залишаються усуненими від більшості змагань від початку вторгнення.

Україна в особі президента національного НОК Вадима Гутцайта вже припустила можливість бойкоту літньої Олімпіади-2024 в Парижі, якщо до змагань зможуть відібратися росіяни з білорусами. Наміри МОК також засудили в скандинавських, балтійських країнах та Польщі, серед інших.

Про що йдеться в резолюції Європарламенту

Депутати більшістю голосів444 голосів - за, 26 - проти. Ще 37 депутатів утрималися, повідомляє агентство Associated Press. підтримали резолюцію, в якій організація виступає проти можливості для російських та білоруських спортсменів змагатися з представниками світової спортивної спільноти.

"[Повернення росіян та білорусів] суперечить багатогранній ізоляції цих країн та використовуватиметься обома режимами з метою пропаганди", - йдеться у тексті.

У Європарламенті також закликали країни — члени чинити тиск на МОК, аби той відмовився від своїх намірів. Останні в законодавчому органі Європейського Союзу назвали "ганьбою світу міжнародного спорту".

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

  • У лютому міністерка спорту Литви оголосила про домовленість 35 країн щодо вимоги не допускати росіян та білорусів до Олімпіади-2024. Пізніше свою причетність до цієї домовленості спростували в Австралії.
  • Президент українського НОК Вадим Гутцайт в офіційному зверненні до очільника МОК Томаса Баха сповістив німецького функціонера про можливість бойкоту Україною прийдешньої Олімпіади в Парижі в разі допуску до змагань росіян та білорусів.
  • Міська голова Парижа публічно виступила проти участі російських та білоруських спортсменів в олімпійських змаганнях, які прийматиме столиця Франції.
На початок