УЄФА не позбавлятиме Росію очок за сезон 2022/23 у таблиці коефіцієнтів: пояснення останніх змін у заліку

УЄФА не позбавлятиме Росію очок за сезон 2022/23 у таблиці коефіцієнтів: пояснення останніх змін у заліку

УЄФА не позбавлятиме Росію очок за сезон 2022/23 у таблиці коефіцієнтів: пояснення останніх змін у заліку
. AP Photos

Заплановані бали РФ нарахують за підсумками єврокубкової кампанії.

УЄФА не позбавлятиме Росію залікових очок у таблиці коефіцієнтів за сезон 2022/23. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Керівний континентальний орган відсторонив російські клуби від єврокубкових змагань після початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Не допустили їх і до міжнародних турнірів сезону 2022/23 - таким чином, місцеві команди не могли набирати очок за поточну єврокампанію.

У травні 2022 року УЄФА оголосив, що Росії все ж нарахують очки за сезон 2022/23. У чоловічому рейтингу цей показник складатиме 4.333 бала, у жіночому - 1.750 бала. Сформовано його було на основі найгіршого сезонного показника російських клубів за попередні п'ять років (у чоловіків - сезон 2020/21, у жінок - 2021/22).

Що змінилося від початку 2023 року?

У лютому УЄФА оновив власні таблиці коефіцієнтів. Вказані показники, що були присутні в рейтингах упродовж першої частини сезону, там більше не фігурували.

Відповідні зміни, які в організації не пояснили, призвели до падіння Росії на нижчі позиції. Наприклад, у чоловічому заліку РФ опустилася з 18-го на 23-тє місце.

Чи позбавлятимуть РФ очок у таблиці коефіцієнтів?

У новому оновленні УЄФА зазначає: рішення прибрати очки росіян за сезон 2022/23 з рейтингу носить суто технічний характер.

Російській асоціації будуть призначені бали, про які УЄФА оголошував ще навесні 2022 року. До рейтингу їх мають додати наприкінці сезону - після визначення переможців Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги Конференцій та розподілу очок між асоціаціями, чиї команди брали участь у цих турнірах.

Росія у єврокубках: що відомо

  • Після відсторонення росіян від єврокубків Російський футбольний союз та чотири місцеві клуби оскаржували це рішення в суді. Проте Спортивний арбітражний суд відхилив їхні апеляції та залишив усунення чинним.
  • На тлі відсторонення від змагань УЄФА в Росії йшлося про можливий перехід до Азійської футбольної конфедерації. Утім, в РФ відповідне рішення затверджувати не стали.
  • У січні 2023 року ЗМІ повідомляли про зустріч представників РФС з керівництвом УЄФА. Проте в континентальному органі досі не піднімали питання про можливе повернення російських команд до своїх турнірів.
На початок