"Хто відповідатиме за безпеку?" Вадим Гутцайт порівняв бійку "Миная" в Туреччині з "кривавими" подіями Олімпіади-1956

"Хто відповідатиме за безпеку?" Вадим Гутцайт порівняв бійку "Миная" в Туреччині з "кривавими" подіями Олімпіади-1956

"Хто відповідатиме за безпеку?" Вадим Гутцайт порівняв бійку "Миная" в Туреччині з "кривавими" подіями Олімпіади-1956
. Вадим Гутцайт. Фото: Facebook / vgytzait

Та закликав продовжувати усунення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань.

Клуб української футбольної Прем'єр-ліги "Минай" проводить тренувальний збір в Туреччині. Там гравці команди взяли участь у скандальній бійці з футболістами російського "Шинніка" на тлі повномасштабної війни з РФ, що 12-й місяць триває на території України.

Інцидент стався у понеділок, 13 лютого. В офіційній заяві за підсумками бійки "Минай" пояснив її неналежною та провокаційною поведінкою футболістів "Шинніка" в Турреччині. Факт сутички між двома командами також підтвердили Суспільному в закарпатському клубі.

Читайте також: "Не могли просто стояти". "Минай" виклав офіційну заяву щодо бійки з футболістами російського "Шинніка" у Туреччині

Бійку вже прокоментували президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, що запевнив клуб у підтримці з боку керівної організації. Зі свого боку, народний депутат і олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Жан Беленюк на тлі новин про події в Туреччині вкотре закликав не допускати росіян до міжнародних спортивних змагань.

Висловився з приводу інциденту й очільник Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт. Він порівняв події в турецькому готелі зі скандальною історією 1956 року на Олімпійських іграх у Мельбурні, що отримала назву "Кров у басейні".

Що сталося 1956 року

Назву "Кров у басейні" отримав матч олімпійських збірних СРСР та Угорщини з водного поло. Команди зустрічалися менш ніж через місяць після придушення радянськими військами Угорської революції.

Найпам'ятнішим епізодом у матчі стала сутичка між ватерполістом радянської збірної Валентином Прокоповим та угорцем Ервіном Задором. Після обміну словами Прокопов ударив суперника в обличчя, що спричинило кровотечу в угорського спортсмена.

Суддями було вирішено закінчити матч, а радянська збірна покидала басейн у супроводі поліції та охорони через гостру реакцію глядачів. Відтоді "Кров у басейні" фігурувала в кількох кінострічках та стала основою для документальних картин.

Гутцайт
Ервін Задор у матчі СРСР та Угорщини 1956 року. AP Photos

Що написав Вадим Гутцайт

Свою заяву в Facebook Гутцайт розмістив на тлі новин про наміри Міжнародного олімпійського комітету повернути спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Потенційно це може відкрити їм шлях до участі в літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

"Що хочуть побачити ті, хто розглядає питання про допуск російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань та Олімпійських ігор – 2024? Хто візьме на себе відповідальність за безпеку українських спортсменів і представників країн-агресорок?", - йдеться у дописі.

"Наша позиція незмінна: спортсмени країн-агресорок мають бути відсторонені від участі у міжнародних змаганнях у будь-якому статусі, навіть нейтральному".

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

  • У лютому міністерка спорту Литви оголосила про домовленість 35 країн щодо вимоги не допускати росіян та білорусів до Олімпіади-2024. Пізніше свою причетність до цієї домовленості спростували в Австралії.
  • Президент українського НОК Вадим Гутцайт в офіційному зверненні до очільника МОК Томаса Баха сповістив німецького функціонера про можливість бойкоту Україною прийдешньої Олімпіади в Парижі в разі допуску до змагань росіян та білорусів.
  • Міська голова Парижа публічно виступила проти участі російських та білоруських спортсменів в олімпійських змаганнях, які прийматиме столиця Франції.
На початок