Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Два українські біатлоністи відібралися у масстарт на чемпіонаті світу, ще один – перший запасний

Два українські біатлоністи відібралися у масстарт на чемпіонаті світу, ще один – перший запасний

Два українські біатлоністи відібралися у масстарт на чемпіонаті світу, ще один – перший запасний
. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Хто змагатиметься у гонці топ-30.

Україна буде представлена одразу двома представниками у гонці з масовим стартом на чемпіонаті світу з біатлону. Підсумковий список атлетів, що відібралися до старту, був сформований після індивідуальної гонки.

На чемпіонаті світу принцип відбору у масстарт формується наступним чином: призери та топ-15 загального заліку Кубка світу відбираються автоматично. Інші позиції займають атлети, що показали найкращі результати безпосередньо у трьох особистих гонках на світовій першості (спринт, переслідування та індивідуальна).

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Жоден з українців не відібрався автоматично до масстарту, однак двома вдалося добратися за виступами на чемпіонаті світу. Ще до старту індивідуальної гонки місце у масстарті собі фактично гарантував Дмитро Підручний - він фінішував п'ятим у спринті та восьмим у переслідуванні. Попередньо проходив до масстарту також Антон Дудченко, в активі якого було 41 очко.

За результатами індивідуальної гонки, в якій Підручний не стартував, а Дудченко не потрапив у залікову зону - вони залишилися у прохідній зоні та відібралися у масстарт.

Близьким до потрапляння у масстарт також став Артем Тищенко, який фінішував на 12-му місці в індивідуальній гонці. Він став першим запасним, для прямого потрапляння у масстарт українцеві не вистачило одного очка (29 проти 30).

У Артема однакова кількість очок зі швейцарцем Штадлером та румуном Бутою, але кращий найкращий результат на турнірі - це враховується за рівності очок.

Відібратися Тищенко напряму не зміг через максимальну квоту збірної Норвегії, у якої одразу шестеро атлетів потрапили до масстарту. Зокрема, Ендре Стрьомсгейм добрався за очками на чемпіонаті світу.

Хто потрапив до масстарту на чемпіонаті світу з біатлону

  • Призери чемпіонату світу: Йоганнес Бьо (Норвегія), Тарьєй Бьо (Норвегія), Штурла Легрейд (Норвегія), Себастьян Самуельссон (Швеція)
  • Топ-15 Кубка світу: Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія), Кантен Фійон Майє (Франція), Мартін Понсілуома (Швеція), Йоганнес Дале (Норвегія), Бенедікт Долль (Німеччина), Роман Реєс (Німеччина), Фабьєн Клод (Франція), Емільєн Жаклен (Франція), Ніклас Хартфег (Швейцарія), Томассо Джакомель (Італія), Міхал Крчмаж (Чехія).
  • За результатами на чемпіонаті світу: Юстус Штрелов (Німеччина), Дмитро Підручний (Україна), Йоганнес Кюн (Німеччина), Андрейс Расторгуєвс (Латвія), Ендре Стрьомсгейм (Норвегія), Антонен Гігонна (Франція), Владімір Ілієв (Болгарія), Давид Комац (Австрія), Якуб Штвертцки (Чехія), Антон Дудченко (Україна), Теро Сеппала (Фінляндія), Єспер Нелін (Швеція), Томас Мікиська (Чехія), Алекс Цісар (Словенія), Пеппе Фемлінг (Швеція)
  • Запасні: Артем Тищенко (Україна), Себастьян Штадлер (Швейцарія), Георге Бута (Румунія), Антон Відмар (Словенія)

Що відомо про українців у масстарті на чемпіонаті світу

  • Антон Дудченко дебютує у масстарті на чемпіонаті світу. Дмитро Підручний раніше тричі змагався у масстарті, найкращий результат - 10-е місце.
  • Загалом для Дудченка - це лише другий відбір у масстарт у кар'єрі. Антон бігав гонку з масовим стартом на етапі Кубка світу в Антгольці у сезоні 2020/21 (25-е місце).

Масстарт закриватиме програму чоловічих стартів на чемпіонаті світу-2023 з біатлону. Гонка відбудеться в неділю, 19 лютого.

На початок