Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Дар'я Блашко, найімовірніше, провела останню гонку на чемпіонаті світу з біатлону: пояснення тренера

Дар'я Блашко, найімовірніше, провела останню гонку на чемпіонаті світу з біатлону: пояснення тренера

Дар'я Блашко, найімовірніше, провела останню гонку на чемпіонаті світу з біатлону: пояснення тренера
. Дар'я Блашко. Фото: Дмитро Євенко

Що сказав Олександр Кравченко про майбутню участь біатлоністки у гонках чемпіонату світу.

Біатлоністки збірної України взяли участь на першій особистій гонці чемпіонату світу - спринті. Трьом з ним вдалося відібратися до гонки переслідування: Юлії Джима, Анастасії Меркушиній та Олені Білосюк.

Єдиною з українок, яка не потрапила до гонки переслідування, стала Дар'я Блашко. Українська біатлоністка показала найгірший хід на дистанції серед всіх учасниць гонки і попри усі закриті мішені фінішувала лише на 84-му місці.

Після гонки Дар'я Блашко в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт визнала, що виступила гірше, аніж на те очікувала. Біатлоністка провела перший старт за місяць: у січні - на початку лютого вона відновлювалася після запалення вестибулярного нерва і тому стартів не мала.

"Сьогодні важко біглося. Це був перший старт після місяця перерви. Сподівалася, що буде краще, але, на жаль, дуже великий програш. Тут купа факторів: і траса складна, і , напевно, не вистачило часу підготуватися краще. Але на тренуваннях почувалася краще. З тренером будемо розбирати, що пішло не так", - сказала біатлоністка під час гонки.

Участь Дар'ї Блашко на чемпіонаті світу, найімовірніше, обмежиться саме спринтерською гонкою. Про це сказав після завершення спринту старший тренер жіночої збірної України Олександр Кравченко в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Кравченко не виключив появи Блашко на гонках етапів Кубка світу з біатлону, які відбудуться після чемпіонату світу. Але вважає, що біатлоністка вже не матиме стартів в Обергофі.

"У подальшому, я думаю, вона тут уже виступати не буде. А по сезону ми ще побачимо. Юрай прийматиме остаточне рішення. Її хтось замінить з дівчат у індивідуалці. Подивимось в якому стані інші, поговоримо. В нас ще є Любов Кип’яченкова, не забуватимемо", - сказав Кравченко.

Дар'я Блашко після спринту теоретично могла виступити на чотирьох стартах: в індивідуальній гонці (15 лютого), одиночному міксті (16 лютого), жіночій естафеті (18 лютого) та масстарті (19 лютого).

Таким чином, замість Блашко шанс дебютувати на чемпіонаті світу отримають або Любов Кип'яченкова, або Анна Кривонос. Квота України в особистих гонках чемпіонату світу складає чотири біатлоністки, стільки ж мають вийти на старт у жіночій естафеті.

Блашко лише в останній момент потрапила до заявки збірної України на чемпіонат світу з біатлону. Її внесли туди після того, як вона отримала позитивний вердикт від лікаря щодо відновлення від запалення вестибулярного нерва.

Хто така Дар'я Блашко

  • 27-річна українська біатлоністка, проводить другий чемпіонат світу в кар'єрі.
  • Блашко - учасниця бронзової естафети чемпіонату світу з біатлону у 2021 році. Також на її рахунку "бронза" на етапі Кубка світу в Обергофі в одиночному міксті у сезоні 2021/22.
  • У 2023 році Блашко мала лише два старти - спринт у Рупольдингу (67-е місце) та індивідуальна гонка в Поклюці (77-е).
  • При цьому Блашко має чотири фініші у топ-30 у сезоні 2022/23 в особистих гонках. Найкращий результат - 17-е місце в гонці переслідування на етапі Кубка світу в Ансі.
На початок