Чотири південноамериканські країни подали заявку на проведення ЧС-2030 з футболу. На турнір також претендує Україна

Чотири південноамериканські країни подали заявку на проведення ЧС-2030 з футболу. На турнір також претендує Україна

Офiцiйно
Чотири південноамериканські країни подали заявку на проведення ЧС-2030 з футболу. На турнір також претендує Україна
. AP Photos

Заявка потенційно може бути розширена до п'яти країн.

Чотири південноамериканські країни - Аргентина, Уругвай, Парагвай та Чилі - офіційно подали заявку на проведення ЧС-2030 з футболу. Презентація спільного проєкту у вівторок, 7 лютого, відбулася в аргентинському місті Есейса.

Заявка чотирьох країн - третя, що була офіційно подана для Мундіалю 2030 року. На проведення турніру також претендує Україна, що у жовтні 2022-го офіційно доєдналася до планів на спільну заявку з Іспанією та Португалією. Ще один претендент на організацію турніру - африканське Марокко.

Читайте також: Україна разом з Іспанією та Португалією подає заявку на проведення чемпіонату світу-2030 з футболу

Чемпіонат світу 2030 року стане ювілейним - він проходитиме через 100 років після першого Мундіалю в історії, що 1930 року відбувся в Уругваї. Відтоді турнір у себе також організовували Чилі (1962) та Аргентина (1978). Парагвай в разі обрання його господарем ЧС-2030 прийматиме турнір уперше.

У разі затвердження заявки заявки Аргентини, Уругваю, Парагваю та Чилі чемпіонат світу вперше в історії прийматимуть одночасно чотири країни. Раніше Мундіаль спільно проводили не більше двох країн - і лише у 2026-му турнір одночасно проходитиме у трьох країнах: США, Канаді та Мексиці.

Перед початком презентації в Есейсі президент Аргентини Альберто Фернандес виступив із пропозицією доєднати до планів на ЧС-2030 Болівію. Утім, наразі не відомо, чи буде вона офіційним учасником заявки.

"Ця заявка - від усього континенту [Південної Америки]. Тому я хочу запропонувати, аби наша братня країна Болівія була частиною цієї мрії", - написав Фернандес у Twitter.

Претенденти на проведення ЧС-2030 з футболу

  • Іспанія, Португалія, Україна
  • Марокко
  • Аргентина, Уругвай, Парагвай, Чилі

Місця проведення наступних великих міжнародних турнірів

  • Євро-2024: Німеччина
  • ЧС-2026: США, Канада, Мексика
  • Євро-2028: Велика Британія, Ірландія / Туреччина (визначиться у вересні 2023 року)
  • ЧС-2030: Португалія, Іспанія, Україна / Марокко / Аргентина, Уругвай, Парагвай, Чилі (визначиться у 2024 році)

Що відомо

  • Господар чемпіонату світу 2030 року визначатиметься на 74-му конгресі ФІФА у 2024 році.
  • Аргентина стала чемпіоном світу в грудні 2022 року, коли здолала Францію у фінальному матчі за підсумками серії пенальті. Для південноамериканської збірної титул чемпіонів світу став третім в історії та першим - від 1986 року.
  • У разі здобуття права на проведення ЧС-2030 збірна України автоматично кваліфікується до фінальної частини Мундіалю. Єдиний чемпіонат світу в історії чоловічої національної команди - 2006 року, на якому "синьо-жовті" дісталися чвертьфіналу.
На початок