15-річний український скелетоніст двічі фінішував другим у відбіркових стартах на юнацьку Олімпіаду-2024

15-річний український скелетоніст двічі фінішував другим у відбіркових стартах на юнацьку Олімпіаду-2024

15-річний український скелетоніст двічі фінішував другим у відбіркових стартах на юнацьку Олімпіаду-2024
. Фото: Instagram Владислава Гераскевича

Перші подіуми у кар'єрі українця.

15-річний Ярослав Лавренюк - один з шести представників України на міжнародних змаганнях зі скелетону. У 2021 році юний спортсмен дебютував на Кубку Європи в Ліллехаммері, і з того часу активно змагається на міжнародних турнірах.

У сезоні 2022/23 Лавренюк виступив одразу на десяти стартах: дебютував на рівні Інтерконтинентального кубку. А у середині січня взяв участь на молодіжних чемпіонатах світу, причому на змаганнях серед скелетоністів до 20 років зупинився у кроці від подіуму, посівши четверте місце.

Читайте також: Українські скелетоністи відкрили новий змагальний сезон: Гераскевич фінішував на подіумі

На початку грудня в Інсбруку відбулися змагання OMEGA Youth Series Competition - перші відбіркові старти на юнацьку Олімпіаду-2024, яка відбудеться у корейському Канвондо. Саме на цих змаганнях Лавренюкові вдалося вперше фінішувати на подіумі, до того ж зробити це двічі.

Змагання в Інсбруку проходили упродовж двох днів - 3 та 4 лютого. У перший день скелетоністи взяли участь у двох проїздах (за підсумками двох результатів визначалися медалісти), тоді як у другий день подолали ще одного разу.

Обидва змагальні дні Лавренюк закінчив на другому місці. Причому і у перший, і у другий день турніру 15-річний українець поступився латвійцеві Емілсу Індріксонсу, який у 2022 році лише дебютував на міжнародному рівні.

Результати Ярослава Лавренюка на OMEGA Youth Series Competition

  • перший день: 1:48.86 хв (+1.41 від переможця) - друге місце
  • другий день: 54.77 сек (+0.24) - друге місце

Для Лавренюка подіуми на змаганнях в Інсбруку - перші в кар'єрі. Перед цим найкращим результатом українського скелетоніста було четверте на молодіжному ЧС U20. Також він показав 13-й результат на етапі Інтерконтинентального кубку, що відбувся в грудні 2022 року у Пхьончхані.

Як відбуватиметься відбір на юнацьку Олімпіаду-2024 в скелетоні?

  • Участь на юнацьких Олімпійських іграх візьмуть 40 спортсменів (по 20 у чоловічому та жіночому турнірах).
  • Розподіл ліцензій на юнацькі Ігри відбуватиметься відповідно з рейтингом IBSF та залежатиме від очок, які набиратимуть скелетоністи упродовж сезонів 2022/23 та 2023/24.
  • Для потрапляння у рейтинг скелетоністи мають взяти участь у мінімум восьми кваліфікаційних гонках на трьох різних треках у період з 1 січня до 10 грудня 2023 року. А також здобути рейтингові очки - мінімум у трьох з восьми гонок на двох різних треках.
На початок