Стрибун з трампліна Марусяк повторив другий особистий топ-результат на Кубку світу: як виступив українець

Стрибун з трампліна Марусяк повторив другий особистий топ-результат на Кубку світу: як виступив українець

Стрибун з трампліна Марусяк повторив другий особистий топ-результат на Кубку світу: як виступив українець
. AP Photos

У німецькому Віллінґені українець вп'яте в кар'єрі подолав кваліфікаційний раунд змагань на цьому рівні.

Український стрибун з трампліна Євген Марусяк повторив свій другий найкращий результат у кар'єрі. Вп'яте в кар'єрі українець пройшов до фіналу етапів Кубка світу - це сталося на змаганнях у німецькому Віллінґені.

На попередньому етапі, який проходив в австрійському Бад-Міттерндорфі, Марусяк оновив особистий рекорд на рівні Кубка світу - 26-те місце. Його попереднім найкращим досягненням була 46-та фінальна сходинка в румунському Ришнові та польському Закопане (обидва старти - 2021 року).

Заразом Євген встановив новий національний рекорд за дальністю стрибків у своїй дисципліні. Йому двічі вдалося дістатися позначки у 210 метрів. Таким чином він став першим з українців, хто перелітав 200 метрів у стрибках з трампліна.

Читайте також: "Усі були в шоці". Український стрибун з трампліна сенсаційно встановив кілька національних рекордів

У Віллінґені Марусяк вп'яте подолав кваліфікацію. З показником у 108.7 бала він посів 41-ше місце та ввійшов до числа 50 учасників першого раунду, що претендували на вихід до медального суперфіналу.

Вже у першому раунді Марусяк набрав за свій виступ 92.2 бала. Це дозволило йому випередити щонайменше чотирьох суперників та повторити власний другий топ-виступ у кар'єрі (46-те місце).

Українцеві не вдалося потрапити до топ-30, що вийшли до другого, медального раунду змагань. Переможцю першого раунду, словенцю Анже Ланішеку той програв 57.6 бала.

Окрім Марусяка, на етапі у Віллінґені змагався українець Віталій Калініченко. Він став 68-м у кваліфікації та не пройшов до основної частини німецького турніру.

Результати Євгена Марусяка на Кубку світу

  • 1. 26-те місце (Бад-Міттерндорфі, Австрія, 2023)
  • 2. 46-те (Віллінґен, Німеччина, 2023)
  • 2. 46-те місце (Ришнов, Румунія, 2021)
  • 2. 46-те місце (Закопане, Польща, 2021)
  • 5. 49-те місце (Закопане Польща, 2021)

Хто такий Євген Марусяк

  • 22-річний український стрибун з трампліна, представник Івано-Франківської області.
  • У 2022 році Марусяк уперше взяв участь в Олімпійських іграх. Його найкращий результат – 47-ме місце на нормальному трампліні.
  • В активі Марусяка - два подіуми на рівні змагань, що проходять під егідою FIS. У жовтні 2020 року український стрибун з трампліна здобув "золото" та "срібло" на турнірі FIS Cup у румунському Ришнові.
На початок