НОК України сформував план заходів у контексті можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ та Білорусі

НОК України сформував план заходів у контексті можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ та Білорусі

НОК України сформував план заходів у контексті можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ та Білорусі
. Facebook / vgytzait

Відповідне рішення було ухвалене під час позачергового засідання Національного олімпійського комітету.

Національний олімпійський комітет України сформував план заходів та вирішив провести консультації з національними спортивними федераціями щодо можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ та Білорусі до змагань.

Наприкінці січня Міжнародний олімпійський комітет оголосив про намір повернути до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. А згодом і підтримав намір Олімпійський комітет Азії надати можливість атлетам цих країн виступати та навіть боротися за олімпійські ліцензії на Ігри у Парижі, що відбудуться у 2024 році.

Читайте також: Росія та Білорусь можуть "перейти" в Азію з Європи для повернення у спорт. Як це працює

Президент НОК України Вадим Гутцайт, який також очолює міністерство молоді і спорту, зробив заяву, у якій допустив можливість бойкоту країною Олімпійських ігор-2024. А згодом Національний олімпійський комітет зібрав позачергову асамблею, на якій мав розглянути це питання.

У порядку денному НОК України було зазначене питання проведення консультацій з національними спортивними федераціями щодо можливості бойкоту Ігор у Парижі у разі дозволу спортсменам з РФ та Білорусі повернутися до міжнародних змагань до закінчення повномасштабного вторгнення в Україну.

Крім цього, НОК України підготував план заходів щодо недопущення повернення атлетів з РФ та Білорусі до міжнародних змагань:

  1. НОКу України підготувати та направити письмові звернення до суб'єктів олімпійського руху: національних олімпійських комітетів країн світу, міжнародних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту та інших суб'єктів олімпійського руху - до 10 лютого.
  2. Отримати зворотній зв'язок від суб'єктів олімпійського руху - протягом 1 місяця з моменту звернення.
  3. НОКу України провести аналіз отриманої інформації за результатами консультації - протягом 1 місяця з отримання інформації.
  4. За підсумками проведеної роботи узагальнити і сформувати спільну позицію та винести її на обговорення позачергової Генеральної асамблеї - за результами підсумків протягом 2-х місяців.

Питання можливості бойкоту у підсумку було проголосовано членами НОК України. Її підтримали 109 членів зі 112, присутніх на засіданні (три - утрималися).

"Якщо все ж таки будуть допущені російські і білоруські спортсмени до міжнародних змагань, то, на мою особисту думку, крайній захід - бойкотування Олімпійських ігор. Хочу, щоб всі це почули", - сказав перед голосуванням Гутцайт.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок