До 40 країн готують заяву проти можливої участі росіян в Олімпіаді: коментар міністра спорту Польщі

До 40 країн готують заяву проти можливої участі росіян в Олімпіаді: коментар міністра спорту Польщі

До 40 країн готують заяву проти можливої участі росіян в Олімпіаді: коментар міністра спорту Польщі
. AP Photos

Каміл Бортничук очікує на утворення світової коаліції країн, що можуть вдатися до бойкоту змагань у Парижі.

Представники 40 різних країн готують заяву, в якій виступлять проти повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань та їхньої потенційної участі в літній Олімпіаді 2024 року. Про це розповів польський міністр спорту й туризму Каміл Бортничук.

Міжнародний олімпійський комітет розглядає можливість участі росіян та білорусів в азійських змаганнях на умовах нейтралітету вже цього року, що може сприяти їхній подальшій кваліфікації на Олімпіаду-2024. Утім, у МОК заперечують, що організація вже ухвалила рішення щодо їхнього допуску до змагань у Парижі 2024-го.

Проти повернення росіян вже виступили в Україні, де засудили прагнення МОК на найвищому рівні - від очільника НОК Вадима Гутцайта до Президента Володимира Зеленського. Зі спільною заявою проти повернення росіян і білорусів на початку лютого також виступили країни Балтії та Польща.

Читайте також: "Легітимізують політичні рішення". Спільна заява країн Балтії і Польщі щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ

Незадоволених позицією МОК - значно більше, наголошує Бортничук. Та вже впродовж тижня можна очікувати на спільну заяву представників 40 країн, що виступатимуть проти теоретичної можливості для росіян та білорусів змагатися на літніх Олімпійських іграх 2024 року.

"Гадаю, вже наступного тижня дуже чітка позиція представників 40 країн вийде у світ", - цитує слова міністра на польському телебаченні Inside the Games.
Польща
Міністр спорту й туризму Каміл Бортничук. Ministerstwo Sportu i Turystyki

У коментарі для агентства Reuters Бортничук пояснив, що очікує на участь США та Великої Британії в потенційній коаліції, спрямованій на створення загрози бойкоту змагань.

"Я переконаний, що на запланованій 10 лютого зустрічі дійдуть висновку більше 30 - можливо, 40 - спортивних міністрів, включно зі США, Канадою, Великою Британією, Австралією та Японією, рішуче відкинути ідею дозволити спортсменам з Росії та Білорусі брати участь в Іграх".

"З урахуванням цього, я не думаю, що нам доведеться ухвалювати важкі рішення до Олімпіади. І якби ми бойкотували Ігри, коаліція, частиною якої ми будемо, буде достатньою, аби зробити проведення Ігор [в умовах масового бойкоту] беззмістовним".

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок