"Погроза бойкотом - порушення олімпійського руху". МОК ще раз висловив позицію щодо заяв України у контексті Олімпіади

"Погроза бойкотом - порушення олімпійського руху". МОК ще раз висловив позицію щодо заяв України у контексті Олімпіади

"Погроза бойкотом - порушення олімпійського руху". МОК ще раз висловив позицію щодо заяв України у контексті Олімпіади
. AP Photos

У чому саме полягає позиція МОК.

Міжнародний олімпійський комітет висловив детальнішу позицію щодо заяв України, пов'язаних з можливим бойкотом Олімпіади-2024.

Наприкінці січня МОК оголосив, що додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах". А після цього підтримав Олімпійський комітет Азії у намірі сприяти участі спортсменів цих країн на своїх континентальних турнірах.

Читайте також: Росія та Білорусь можуть "перейти" в Азію з Європи для повернення у спорт. Як це працює

В Україні подібну позицію Міжнародного олімпійського комітету засудили і навіть припустили можливість бойкоту Олімпіади-2024. На критичні заяви України МОК відповів тим, що вони "не можуть бути основою для конструктивної дискусії".

Через день після своєї реакції Міжнародний олімпійський комітет підготував звернення, у якому відповів на всі актуальні питання щодо наміру повернення атлетів з Росії та Білорусі на міжнародні турніри.

Зокрема, МОК пояснив свою реакцію, яку зробив на адресу України щодо її критичних заяв. І вважає, що погрози бойкотом з боку української спортивної спільноти є беззмістовними.

"Нас дуже засмучує, що дискусія продовжує розгортатися з погрозою бойкотом на цьому етапі. Участь нейтральних атлетів чи атлета з російським чи білоруським паспортом на Олімпійських іграх у Парижі ще не обговорювалася.

Погрожувати бойкотом Олімпійським іграм, що у НОК України наразі розглядають, йде проти фундаментальних цінностей олімпійського руху, а також принципів, на яких він стоїть. Бойкот - це порушення олімпійської хартії, яка зобов'язує всі національні олімпійські комітети "змагатися на Олімпіадах, делегуючи туди спортсменів". Як показала історія, попередні бойкоти не досягли політичних цілей і стали лише покаранням для самих спортсменів".

Крім того, у МОК відзначили, що звернення щодо відсторонення Росії та Білорусі від Олімпіади - єдиний подібний випадок. Інші учасники військових конфліктів по всьому світу не здійснювали подібних запитів.

"Також дуже важливо відзначити, що всі інші національні олімпійські комітети слідують принципам олімпійської хартії, зокрема ті атлети, які потрапили під вплив війни та конфліктів на їхній території. Попри неосяжні людські страждання, спричинені багатьма війнами по всьому світу, жоден інший НОК не ставив під питання свою відданість олімпійським принципам та об'єднуючій місії олімпійського руху. Інші національні олімпійські комітети, що також потрапили під вплив війн та конфліктів, ніколи не підіймали питань щодо участі своїх атлетів у міжнародних спортивних змаганнях".

У МОК також наголосили, що повністю відхиляють усі заяви України у тому, що оргаанізація "просуває ідеї війни, вбивств та руйнувань". І досі стоїть на засадах, що це не предмет для конструктивної дискусії.

"МОК рішуче відкидує всі наклепницькі заяви подібного роду з боку деяких українських офіційних осіб. Вони повністю неприйнятні та не можуть слугувати основою для будь-якої конструктивної дискусії", - повторили свою позицію в Міжнародному олімпійському комітеті.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок