"Гадаю, ми б не вирушили". Голова НОК Латвії припустив можливість бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ

"Гадаю, ми б не вирушили". Голова НОК Латвії припустив можливість бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ

"Гадаю, ми б не вирушили". Голова НОК Латвії припустив можливість бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ
. AP Photos

Національні федерації закликатимуть впливати на рішення міжнародних спортивних організацій.

Латвія розгляне можливість бойкоту Олімпійських ігор 2024 року, якщо в них братимуть участь спортсмени з Росії та Білорусі. Про це розповів президент Національного олімпійського комітету Латвії Жоржс Тікмерс.

Російські та білоруські спортсмени залишаються усуненими від міжнародних змагань у більшості видів спорту. Однак Міжнародний олімпійський комітет у січні позитивно відреагував на ініціативу Олімпійського комітету Азії приймати спортсменів з обох країн на своїх континентальних турнірах, включно з Азійськими іграми цього року, в статусі нейтральних атлетів.

Наміри МОК спровокували гостру відповідь як в Україні, так і за кордоном. Очільник українського НОК Вадим Гутцайт припустив, що Україна може вдатися до бойкоту прийдешньої літньої Олімпіади. А в Польщі та Великій Британії готують "міжнародну коаліцію" країн, що об'єднаються проти участі росіян та білорусів в Олімпійських іграх 2024 року.

Читайте також: "Висуватимемо ультиматум". Реакція країн Європи на намір МОК допустити до Олімпійських ігор Росію та Білорусь

Як реагують на наміри МОК у Латвії

Жорзс Тікмерс наголосив на неприпустимості залучення спортсменів з РФ та Білорусі до міжнародних спортивних турнірів на тлі повномасштабної агресії, що її 11-й місяць Росія провадить спільно з РБ проти України.

"Якби ці Ігри відбувалися зараз, а спортсмени з Росії та Білорусі брали б у них участь, гадаю, що збірна Латвії на них би не вирушила. Ми сподіваємося, що війна закінчиться, що Україна в ній переможе, що виникне геть нова ситуація та нові правила. Звісно, у цьому разі латвійські спортсмени також зможуть брати участь у таких змаганнях", - цитує слова функціонера видання DELFI.

Латвія також радитиме своїм національним спортивним федераціям виходити на міжнародний рівень із закликом не дозволяти спортсменам з Росії та Білорусі брати участь у кваліфікаційних турнірах Олімпійських ігор 2024 року.

Таким чином, Латвія стала другою країною, яка публічно сказала про готовність бойкоту Олімпіади-2024 у разі участі атлетів з РФ та Білорусі. Першою відповідну заяву зробила Україна.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок