"45 медалей Олімпіади виграли члени армії, що вбиває". Міністр Кулеба - про намір МОК повернути атлетів з РФ на турніри

"45 медалей Олімпіади виграли члени армії, що вбиває". Міністр Кулеба - про намір МОК повернути атлетів з РФ на турніри

"45 медалей Олімпіади виграли члени армії, що вбиває". Міністр Кулеба - про намір МОК повернути атлетів з РФ на турніри
. Глава МЗС України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

МОК розглядає повернення російських атлетів у спорт у нейтральному статусі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на рішення Міжнародного олімпійського комітету розглянути можливу участь російських спортсменів у змаганнях під нейтральним прапором. Відповідний допис голова МЗС України розмістив на своїй сторінці у Twitter.

МОК у січні 2023 року вирішив посприяти участі російських та білоруських атлетів у континентальних змаганнях в Азії. Олімпійський комітет Азії офіційно запросив спортсменів з Росії та Білорусі взяти участь у своїх змаганнях. Таким чином атлети з цих країн отримають змогу кваліфікуватись на Олімпійські ігри.

Окрім підтримки щодо участі росіян та білорусів у азійських континентельних змаганнях, МОК випустив заяву у контексті ймовірного повернення до міжнародного спорту російських та білоруських спортсменів. У ній Міжнародний олімпійський комітет стверджує, що наразі розглядається варіант з можливістю відстороненим атлетам повернутися у нейтральному статусі.

У відповідь на заяву МОК про нейтральний статус росіян Дмитро Кулеба написав, що більшість з них є представниками армійської організації. І навів приклад результатів Олімпіади-2020, де з 71 медалі, виграні атлетами з ОКРна Іграх у Токіо російські спортсмени виступали у нейтральному статусі під назвою ОКР, 45 були виграні членами спортивного клубу російської армії.

"Росія завоювала 71 медаль на Олімпіаді в Токіо. 45 з них виграли спортсмени, які також є членами Центрального спортивного клубу Російської армії [ЦСКА]. Армії, що чинить безчинства, вбиває, ґвалтує та грабує. Ось кого невігласи з МОК планують поставити під білий прапор, дозволивши змагатися".

Що відомо

  • На попередніх трьох Олімпіадах (зимові - у 2022-му і 2018-му та літні - у 2020-му) російські спортсмени виступали під нейтральним прапором через дискваліфікацію російського олімпійського комітету за масове використання допінгу.
  • Російські та білоруські атлети були відсторонені більшістю міжнародних федерацій після початку повномасштабного вторгення Росії в Україну.
  • Європейські олімпійські комітети відсторонили Росію та Білорусь від Європейських ігор-2023 року.
Читайте також: "Солідарність з Україною". Олімпійські комітети Європи залишили в силі відсторонення росіян від Європейських ігор-2023

Повернення Росії у спорт: останні новини

На початок