"Концепція нейтрального статусу добре зарекомендувала себе". МОК опублікував заяву про ймовірне повернення росіян

"Концепція нейтрального статусу добре зарекомендувала себе". МОК опублікував заяву про ймовірне повернення росіян

"Концепція нейтрального статусу добре зарекомендувала себе". МОК опублікував заяву про ймовірне повернення росіян
. АР

Міжнародний олімпійський комітет опублікував ще одну заяву у контексті ймовірного повернення до міжнародного спорту атлетів з Росії та Білорусі. Ця заява є відповіддю МОК на лист двох спеціальних доповідачів Ради ООН з прав людини.

Доповідачі у листі до МОК висловили «серйозну стурбованість» щодо поточних рекомендацій з відсторонення росіян та білорусів від змагань лише за їх громадянство. Цей лист датований 14 вересням 2022 року, у МОК було 60 днів на відповідь. Опублікована заява МОК та цей лист після завершення дедлайну на відповідь.

У своїй заяві МОК, з посиланням на цей лист доповідачів Ради ООН з прав людини, вказує, що зараз розглядається варіант з можливістю атлетам з Росії та Білорусі повернутися у нейтральному статусі - ця концепція, на думку МОК, добре себе зарекомендувала. І що цей варіант підтримують більшість "учасників олімпійського руху".

  • Заява МОК:

"Концепція нейтрального статусу, яку обговорюють, підтримується переважною більшістю учасників олімпійського руху, асоціацією всіх 206 НОК. Вона відображає те, що ми бачили на практиці протягом останніх двох тижнів на Australian Open. Атлети змагалися у турнірі як індивідуальні спортсмени під нейтральним прапором без ідентифікації своєї країни. Концепція добре зарекомендувала себе, а також використовується у велоспорті та низці професійних ліг у Північній Америці та Європі.

Принципи, на яких базується ця концепція, відповідають Олімпійській хартії та їх поважають всі НОК, чиї країни постраждали від війни чи іншого збройного конфлікту".

Як приклад, МОК наводить тенісний турнір Australian Open, де змагалися і росіяни, і білоруси. Перемогу в жіночому турнірі здобула Аріна Сабаленка, яка виступала у нейтральному статусі. Але одразу в двох перших інтерв'ю після перемоги вона підкреслила, що є білорускою.

У відповідь на запитання, чи не дивно вигравати без прапору, вона сказала: "Думаю, усі і так знають, що я білоруска. Це все". А в інтерв'ю The Age Аріна сказала: "Ця перемога важлива для моєї країни".

Ймовірне повернення Росії у спорт: хронологія

Що відомо про ймовірнення повернення атлетів з Росії у спорт

На початок