Володимир Зеленський написав листа Еммануелю Макрону щодо недопущення атлетів з Росії до Олімпіади-2024 у Парижі

Володимир Зеленський написав листа Еммануелю Макрону щодо недопущення атлетів з Росії до Олімпіади-2024 у Парижі

Володимир Зеленський написав листа Еммануелю Макрону щодо недопущення атлетів з Росії до Олімпіади-2024 у Парижі
. Президент України Володимир Зеленський і президент Франції Емманюель Макрон в Маріїнському палаці в Києві 16 червня 2022 року. (Фото Людовіка Маріна / Getty Images)

Президент України Володимир Зеленський написав листа Президенту Франції Еммануелю Макрону щодо недопущенні атлетів з Росії та Білорусі до участі в Олімпійських іграх-2024 у Парижі, Про це Зеленський повідомив у вечірньому зверненні в неділю, 29 січня.

Лист Макрону, за словами Зеленського, є продовженням розмови двох президентів, яка відбулася у вівторок, 24 січня. Тоді Володимир Зеленський закликав Еммануеля Макрона не допустити спортсменів з Росії та Білорусі до Олімпіади-2024.

А уже на наступний Міжнародний олімпійський комітет (МОК) опублікував заяву, в якій допустив ймовірність повернення атлетів з цих країн до міжнародних стартів. Зокрема, у заяві МОК окремим пунктом було вказано, що "уряди не можуть вирішувати, які спортсмени братимуть участь у змаганнях, а які - ні".

Читайте більше: МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

Зеленський зазначив, що на фоні постійних атак Росії "навіть шокує, що доводиться переконувати міжнародних спортивних бюрократів відмовитися від будь-якої підтримки держави-терориста".

"Намагання Міжнародного олімпійського комітету повернути російських спортсменів на змагання та Олімпійські ігри – це намагання сказати всьому світу, ніби терор може бути чимось прийнятним. Ніби можна заплющити очі на те, що Росія робить із Херсоном, із Харковом, із Бахмутом та Авдіївкою. Готуючись до паризької Олімпіади, ми маємо бути впевнені в тому, що Росія не зможе використовувати її чи будь-яку іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії чи свого державного шовінізму", - йдеться у зверненні Зеленського.

Також Володимир Зеленський згадав досвід XX століття, коли спортсменів допускали до Олімпіади. Зокрема, у 1936 році Літні Олімпійські ігри відбулися в нацистській Німеччина.

"У першій половині XX століття у Європі було допущено надто багато помилок, які призвели до дуже страшних трагедій. Була й вагома олімпійська помилка. Олімпійський рух і держави-терористи точно не мають перетинатися", - підкреслив Президент.

Водночас, за день до звернення Зеленського уперше прокоментував заяву МОК президент комітету Томас Бах. Він не виключив повернення росіян та білорусів на Олімпіаду-2024, а також сказав, що погроза бойкотом України "не відповідає олімпійській місії".

Читайте більше: Президент МОК уперше відреагував на заяву про ймовірне повернення росіян та готовність України бойкотувати Олімпіаду

Що відомо про ймовірнення повернення атлетів з Росії у спорт

На початок