Воює та збирає гроші для армії: історія харківського велогонщика-олімпійця

Воює та збирає гроші для армії: історія харківського велогонщика-олімпійця

Воює та збирає гроші для армії: історія харківського велогонщика-олімпійця
Велогонщик став на захист Харківщини. Фото: Андрій Винокуров

Харківський велогонщик Андрій Винокуров воює майже від початку повномасштабного вторгнення РФ. У грудні він виставив на благодійний аукціон веломайку з чемпіонату Європи та комбінезон лідера Кубка Світу. Кошти від продажу лотів пішли на паливо для одного з підрозділів, які тримають оборону на Харківщині.

Андрій Винокуров неодноразово вигравав Кубок світу та ставав чемпіоном Європи, брав участь в Олімпійських іграх. На початку повномасштабного вторгнення спортсмен волонтерив.

Андрій Винокуров
Велогонщик (посередині) став на захист Харківщини. Фото: Андрій Винокуров

"Зрозумів, що це ніяка не "спецоперація", це знищення нас, українців. Спочатку я допомагав людям виїхати, відвозив на вокзал у Харкові. У мене був транспорт. Розумів, що не всі на той момент були в змозі оплати послуги водія", — розповідає Андрій.

Андрій Винокуров
Велогонщик Андрій Винокуров воює та волонтерить. Харків, січень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

"Недалеко від мене було влучання з РСЗВ. Я зрозумів, що досить сидіти вдома. Треба допомагати своїй Батьківщині. Є діти, уже онуки, є близькі, яких треба захищати", — говорить велогонник.

Спортсмен доєднався до Збройних сил України.

"Військовий досвід є. Якщо порівнювати військове життя і спортивне життя, то воно, однозначно, ідентичне. Графіки, дисципліна. Треба розуміти, що є старші по званню, є офіцери, ти маєш виконувати накази, виконувати свої обов'язки", — каже Андрій.

У мене позивний "Велик": я весь час на велосипеді, тому не став далеко ходити. Я віддав спорту 25 років. Були падіння, були медалі. Я зараз залишив великий спорт. Займаюся військовою службою

Паралельно зі службою Андрій збирає гроші на допомогу армії. У грудні виставив на благодійний аукціон веломайку чемпіонату Європи та комбінезон лідера Кубка світу. Вдалося зібрати 11 тисяч гривень, які пішли на потреби військових, каже спортсмен. Тепер готує новий лот.

Харків волонтер
Андрій Винокуров виставив на благодійний аукціон спортивну одежу та зібрав гроші для ЗСУ. Фото: Facebook/Андрій Винокуров

"Орієнтовно, це буде середина лютого. Буде унікальний лот — це моя перша медаль чемпіонату Європи. Наразі вона єдина в Україні", — каже спортсмен.

Воює і збирає гроші для армії: історія харківського велогонщика-олімпійця
Велогонщик Андрій Винокуров воює та волонтерить. Харків, січень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

Про повернення у спорт, говорить Андрій, зараз не думає: "Спочатку буде перемога, а потім – усе інше".

Читайте також

"Хокейний Байрактар": спортсмени організували благодійний турнір, щоб допомогти жителям Харківщини

"Хочу бути корисним": як харківський сумоїст поєднує спорт та волонтерство

Подолав дистанцію Ironman: харківський триатлоніст зібрав 400 тис. грн для військових

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок