МОК разом з Олімпійським комітетом Азії запровадить спеціальну систему квот для атлетів з РФ: який вигляд це матиме

МОК разом з Олімпійським комітетом Азії запровадить спеціальну систему квот для атлетів з РФ: який вигляд це матиме

МОК разом з Олімпійським комітетом Азії запровадить спеціальну систему квот для атлетів з РФ: який вигляд це матиме
. AP Photos

Росіяни та білоруси, найімовірніше, відбиратимуться на Ігри-2024 у континетальних першостях Азії.

Олімпійський комітет Азії (OCA) у співпраці з Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) розробляє спеціальну систему квот для російських та білоруських спортсменів для відбору на Ігри у Парижі. Про це в інтерв'ю The Indian Express розповів виконувач обов'язків президента Олімпійської ради Азії Рандхір Сінгх.

Така система знадобиться OCA після того, як азійський комітет запросив атлетів з Росії та Білорусі взяти участь під нейтральним прапором у своїх континентальних змаганнях. Це рішення Олімпійського комітету Азії підтримав Міжнародний олімпійський комітет, попри те, що воно викликало негативну реакцію в українському спорті та обговорювалось на рівні президента України.

Читайте також: "Запрошую пана Баха у Бахмут". Зеленський відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ на міжнародні турніри

До масового відсторонення росіян та білорусів міжнародними федераціями через повномасштабне вторгнення Росії в Україну атлети цих країн змагались на європейських континентальних турнірах. Таким чином, спеціальна система квот для російських та білоруських атлетів на континентальних змаганнях Азії потрібна для того, щоб не впливати на кількість азійських спортсменів на Олімпіських іграх.

"Вони [росіяни та білоруси] не втручатимуться в нашу медальну систему або азійську квоту на Олімпійських іграх. МОК буде розробляти олімпійську квоту з нами і міжнародними федераціями. Для них будуть окремі медалі", - наводить слова Рандхіра Сінгха The Indian Express.

За словами чиновника, наразі немає чіткого уявлення стосовно видів спорту, в яких зможуть взяти участь росіяни та білоруси. Швидше за все, це будуть змагання, де місця розподілятимуться за кількістю набраних очок.

"Це будуть не бойові види спорту, такі як боротьба, наприклад. Якщо наш борець з Азії покине змагання у першому раунді, то ми втрачаємо місце на Олімпійських іграх. Потрібна система балів, як у легкій атлетиці чи стрільбі... У цих видах спорту вони зможуть конкурувати. Але це все обговорюється", - сказав Сінгх.

Що відомо

  • Азійські ігри були заплановані на минулий рік. Однак їх перенесли на 2023-й через рішення Китаю.
  • Азійські Ігри є кваліфікацією на Олімпійські ігри з різних видів спорту, включаючи бокс, хокей, сучасне п'ятиборство і теніс.
  • Організатори Європейських ігор, зі свого боку, оголосили, що не допускатимуть російських та білоруських спортсменів до цьогорічних змагань у польському Кракові.
Читайте також: "Солідарність з Україною". Олімпійські комітети Європи залишили в силі відсторонення росіян від Європейських ігор-2023
На початок