Україна повторила національний рекорд за нагородами на зимовому ЄЮОФ-2023: медальний залік

Україна повторила національний рекорд за нагородами на зимовому ЄЮОФ-2023: медальний залік

Україна повторила національний рекорд за нагородами на зимовому ЄЮОФ-2023: медальний залік
Фото: Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Нагороди "синьо-жовті" здобували і біатлоні та лижному фристайлі.

В італійському регіоні Фріулі-Венеція-Джулія добігли кінця змагання зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2023 року. Збірна України посіла у фінальному медальному заліку 15-те місце.

Усього на змагання в Італії, що тривали від 21 січня, вирушили 27 українських спортсменів. "Синьо-жовті" були представлені в дев'яти видах спорту: біатлоні, лижних перегонах та сноубордингу, серед інших зимових олімпійських дисциплін.

Єдине "золото" збірній принесла біатлоністка Олександра Меркушина, що перемогла в жіночому спринті. 18-річна українка також додала до свого доробку "бронзу" індивідуальної гонки.

Читайте також: "Один з найкращих моментів у моїй спортивній кар'єрі". Олександра Меркушина – про перше "золото" України на ЄЮОФ-2023

Першу медаль українців на турнірі записала на свій рахунок фристайлістка Наталія Казюк. Представниця Івано-Франківщини посіла третє місце в біг-ейрі.

Зимовий ЄЮОФ-2023. Усі медалі України

 • "Золото": Олександра Меркушина (біатлон, спринт)
 • "Бронза": Наталія Казюк (фристайл, біг-ейр), Олександра Меркушина (біатлон, індивідуальна гонка)

Три здобуті медалі стали повторенням найкращого результату України на зимових Європейських юнацьких олімпійських фестивалях. По три медалі збірна також здобувала у 2005-му, 2013-му та 2017-му роках.

У підсумковому медальному заліку Україна розташувалася на 15-й сходинці. Медальний залік виграла збірна Франції, що здобула найкращі на турнірі сім золотих нагород.

ЄЮОФ-2023. Медальний залік: топ-5

 1. Франція (7 золотих + 6 срібних + 4 бронзові медалі)
 2. Італія (6 + 8 + 7)
 3. Швейцарія (6 + 3 + 3)
 4. Австрія (6 + 2 + 9)
 5. Угорщина (6 + 1 + 1)

...

 • 15. Україна (1 + 0 + 2)

Що відомо

 • Європейський юнацький олімпійський фестиваль - регіональний турнір з олімпійських дисциплін, що проводиться раз на два роки. Перший зимовий ЄЮОФ відбувся у 1993 році.
 • У липні 2023 року в словенському Мариборі відбудеться літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль. На турнірі будуть представлені 10 видів спорту.
 • Для Олександри Меркушиної ЄЮОФ-2023 став четвертим турніром у сезоні 2022/23. Українка змагалася на дорослому і юнацькому Кубках IBU, а також дебютувала в складі головної збірної країни на рівні Кубка світу (найкращий результат - 44-те місце в спринті).
На початок