У Туреччині матчі з російськими суперниками проводили клуби із Сербії та Північної Македонії.
Клуби з країн — членів УЄФА продовжують проводити товариські міжнародні матчі з командами з Росії. Відповідні зустрічі цього місяця в Туреччині спостерігали журналісти видання The Athletic.
УЄФА у січні продовжила відсторонення Росії від змагань під своєю егідою. Місцеву Казань також позбавили права на проведення матчу за Суперкубок УЄФА у серпні цього року, що натомість відбудеться в грецькому Піреї.
Згідно із санкціями, накладеними УЄФА на РФ, російські команди не мають права брати участь у міжнародних змаганнях та проводити матчі під егідою європейського керівного органу на своїй території.
Утім, це не заважає клубам із Сербії та Північної Македонії, що є членами УЄФА, грати з російськими командами на міжсезонних зборах у Туреччині. Зокрема, сербська "Войводіна" на зборах провела матч з російським "Ахматом" з Грозного, а восьмиразовий чемпіон Сербії "Партизан" - проти московського ЦСКА.
Водночас УЄФА не запроваджувала обмеження на проведення товариських матчів із суперниками з Росії. Клуби не потребують дозволу організації для планування спарингів на зборах, які команди проводять під час зимової перерви в національних чемпіонатах.
Як реагують на контрольні матчі в Україні
Прес-аташе Української асоціації футболу Олександр Гливинський переконаний, що навіть попри неформальність товариських зустрічей УЄФА має втручатися в їх проведення.
"Хоча ігри в Туреччині мають неофіційний статус, ми вважаємо це порушенням ізоляції російського спорту. Жодні представники країни [Росії] не мають права брати участь у міжнародних заходах, включно зі спортом. Росія та її соратник Білорусь мають бути повністю ізольовані", - наголошує Гливинський.
Що відомо
- Національна збірна Росії проводила останній матч на офіційному рівні в листопаді 2021 року. Спроба росіян організувати товариську гру з командою Боснії та Герцеговини призвела до відмови останньої через протести місцевої футбольної спільноти.
- Російський футбольний союз відтак розглядав можливість виходу зі складу УЄФА та переходу до Азійської футбольної конфередерації. Проте не ухвалив остаточного рішення через відсутність гарантій щодо участі збірної Росії у континентальній кваліфікації чемпіонату світу 2026 року.
- Водночас Білорусі, що продовжує сприяти російському вторгненню, дозволяють змагатися в турнірах УЄФА. Обмеження стосуються лише проведення матчів на території самої Білорусі, а також неможливості грати з українськими командами.