Президент МОК уперше відреагував на заяву про ймовірне повернення росіян та готовність України бойкотувати Олімпіаду

Президент МОК уперше відреагував на заяву про ймовірне повернення росіян та готовність України бойкотувати Олімпіаду

Президент МОК уперше відреагував на заяву про ймовірне повернення росіян та готовність України бойкотувати Олімпіаду
. IOC/Greg Martin

Томас Бах відповів на запитання про заяву МОК.

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах дав перший коментар після оприлюдненої заяви комітету щодо ймовірного повернення атлетів з Росії та Білорусі у міжнародний спорт. Слова Баха наводить німецьке видання Spiegel.

Наприкінці січня (25 січня) МОК оприлюднив заяву про солідарність з Україною, санкції проти Росії та Білорусі, а також ситуацію з відстороненням атлетів з цих двох країн. У заяві задекларований намір "вивчити можливість" повернення росіян та білорусів до змагань з дотриманням "суворих умов".

Читайте більше: МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

В Україні відреагували на таку заяву МОК словами про готовність бойкотувати Олімпіаду-2024 - це слова Міністра молоді та спорту, а також президента НОК Вадима Гутцайта. А Президент України Володимир Зеленський висловив розчарування заявою МОК та запросив Томаса Баха в Бахмут.

Сам президент МОК відповів на запитання про заяву комітету за кілька днів після її виходу. Сталося це під час чемпіонату світу з санного спорту, який триває у німецькому Обергофі.

"Це не відповідає цінностям та місії Олімпійської хартії - виключати атлетів через їх паспорт", - заявив Бах.

У відповідь на запитання про ймовірну участь росіян та білорусів на Олімпіаді-2024 у Парижі, президент МОК не спростував її.

"Чи допустять їх до Парижа-2024? Ймовірно. Росіяни та білоруси могли б виступити під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024. Місія МОК - збирати разом атлетів з усього світу, це особливий символ Олімпіади", - сказав Бах.

Водночас у відповідь на запитання про заяву Гутцайта і ймовірний бойкот змагань Україною, президент МОК не відповів, що виступає проти цього.

"[Бойкот] не відповідає нашій місії. Ми знаємо точку зору України, яка хоче не лише ізолювати Росію як державу, але й ізолювати усіх росіян", - заявив Бах.

Що відомо про ймовірне повернення Росії у спорт

Читайте більше: "Допустять їх - будемо бойкотувати". Тренер України з дзюдо - про намір МОК повернути росіян і білорусів до змагань

На початок