Стрибун з трампліна Марусяк оновив національний рекорд та став першим українцем, який пролетів за 200 метрів

Стрибун з трампліна Марусяк оновив національний рекорд та став першим українцем, який пролетів за 200 метрів

Стрибун з трампліна Марусяк оновив національний рекорд та став першим українцем, який пролетів за 200 метрів
. skijumping.pl/Tadeusz Mieczyński

Спортсменові це вдалося в дебюті на польотному Кубку світу.

Український стрибун на лижах з трампліна Євген Марусяк встановив національний рекорд. Він став першим українцем в історії, який виконав стрибок на понад 200 метрів.

Нове досягнення підкорилося Марусяку на етапі польотного Кубка світу в австрійському Бад-Міттерндорфі. Під час тренування на гігантському трампліні "Кульм" (HS235) Євген продемонстрував результат 200.5 метра в першій спробі (34-ий показник серед учасників).

Попередній рекорд належав партнерові Марусяка по команді Віталію Калініченку. Той стрибнув на 195.5 м на чемпіонаті світу-2020 у словенській Планіці.

Утім, уже під час кваліфікації Марусяк показав гірший результат, пролетівши на 146.5 метра. Спортсмен посів 43-тє місце та не відібрався до основної частини змагань. Так само кваліфікацію не подолав Калініченко, який став 57-им із 129 метрами.

Для обох стрибунів це був перший етап Кубка світу з польотів у кар'єрі. До цього вони виступали на польотному чемпіонаті світу-2020, де Калініченко й встановив попередній рекорд. Тоді Віталій став 38-им, а Євген зупинився на етапі кваліфікації (44-те місце).

Читайте також: Два українські стрибуни взяли участь у Турне чотирьох трамплінів: як вони виступили та хто став переможцем турніру

Хто такий Євген Марусяк

  • 22-річний український стрибун з трампліна, представник Івано-Франківської області.
  • У 2022 році вперше взяв участь в Олімпійських іграх. Його найкращий результат – 47-ме місце на нормальному трампліні.
  • На чемпіонаті світу-2021 зі стрибків з трампліна став 39-им на великому трампліні.
  • Його найкращий результат на рівні Кубка світу – 46-ті місця на етапах у польському ЗакопанеТрамплін HS140 та румунському РишновіТрамплін HS97 (2020/21), а на Гран-прі – 16-те місце в казахстанському Щучинську (HS99).
Читайте також: FIS відреагувала на рішення МОК про можливе повернення росіян до змагань: чи допустять їх до лижного спорту
На початок