"Запрошую пана Баха у Бахмут". Зеленський відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ на міжнародні турніри

"Запрошую пана Баха у Бахмут". Зеленський відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ на міжнародні турніри

"Запрошую пана Баха у Бахмут". Зеленський відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ на міжнародні турніри
. Фото: Офіс Президента України

І висловив розчарування останньою заявою МОК.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на останню заяву Міжнародного олімпійського комітету, у якій було висловлено намір повернути до виступів на міжнародних турнірах спортсменів з Росії та Білорусі.

Наприкінці січня МОК оголосив, що допускає повернення атлетів з РФ та Білорусі на "суворих умовах". У разі повернення спортсмени з цих країн не зможуть змагатися під власним прапором, а також повинні "підтримати олімпійську хартію", тобто не підтримувати війну в Україні.

Читайте також: МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

Згодом МОК підтримав участь атлетів з Росії та Білорусі на змаганнях в Азії. Позицію МОК щодо РФ та Білорусі засудили в Україні: зокрема, міністр молоді та спорту та голова НОК Вадим Гутцайт допустив навіть можливість бойкоту Олімпіади-2024.

Президент України Володимир Зеленський у щоденному зверненні також звернув увагу на намір МОК повернути російських та білоруських атлетів до виступів на міжнародних змаганнях. У 2022 році Зеленський провів кілька зустрічей з головою Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом, де, зокрема, підіймалося питання доцільності повернення атлетів з РФ та Білорусі під час повномасштабного вторгнення України.

У зверненні президент України висловив розчарування таким рішенням МОК. І вважає, що в умовах війни, яка продовжується вже 12 місяців, говорити про повернення Росії та Білорусі на міжнародну спортивну арену неможливо.

"Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кровʼю.

Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету. Неодноразово з ним говорив і так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання.

Ми зробимо все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим більше – у паризькій Олімпіаді.

Українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. Російські удари забрали життя сотень і сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом.

Запрошую пана Баха в Бахмут, щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує", - сказав Зеленський.

Як в Україні реагують на можливість повернення Росії та Білорусі в міжнародний спорт

На початок