"Ніколи не був під таким тиском". 18-річний український фігурист виступив на Євро після звістки про смерть свого тренера

"Ніколи не був під таким тиском". 18-річний український фігурист виступив на Євро після звістки про смерть свого тренера

"Ніколи не був під таким тиском". 18-річний український фігурист виступив на Євро після звістки про смерть свого тренера
Кирило Марсак, фото: Федерація фігурного катання України

Спортсмен емоційно висловився про тренера після довільної програми.

18-річний Кирило Марсак - один із представників збірної України на чемпіонаті Європи з фігурного катання, який продовжується у фінському Еспоо. На Євро Марсак замінив лідера збірної України Івана Шмуратка, який знявся з турніру перед його початком через травму ноги.

Попри те, що Євро-2023 стало дебютним у кар'єрі Марсака, з першої ж спроби він зміг подолати кваліфікацію. У короткій програмі український фігурист посів 17-те місце, отримавши за неї рекордні для себе 70.41 бала.

Через день після виступу в короткій програмі Марсак змагався у довільній. Однак погіршив власний результат, закінчивши Євро на 22-ій позиції.

Виступати у довільній програмі Марсаку довелося після звістки про смерть особистого тренера. Між змагальними днями на Євро федерація з фігурного катання України сповістила про смерть Дмитра Шкідченка - колишнього спортсмена та тренера.

Вже після закінчення довільної програми Марсак емоційно висловився щодо загибелі наставника та відзначив, що свій виступ на Євро присвятив саме йому.

"Це був дуже важкий день для мене, тому що я дізнався вранці, що мій тренер пішов з життя після тривалої хвороби. Виступав лише, щоб віддати йому шану та бився до кінця", - сказав фігурист.

У сторіз на своїй сторінці в Instagram 18-річний фігурист також відзначив, що "перебував під величезним тиском" через смерть тренера перед виступом у довільній програмі та висловив вдячність йому за роки сумісної роботи.

Марсак
Instagram Кирила Марсака

Дмитро Шкідченко як фігурист двічі поспіль ставав віцечемпіоном світу серед юніорів (у 1985 та 1986 роках). Після завершення кар'єри спортсмена Шкідченко став тренером: крім Марсака, під його керівництвом займалися дворазові чемпіони світу серед юніорів Юлія Обертас та Дмитро Паламарчук, чотириразові чемпіони України Юлія Лаврентьєва та Юрій Рудик, чемпіони України Катерина Костенко та Роман Талан, Юлія Бєлоглазова та Андрій Бех.

У січні 2023 року стало відомо про погіршення здоров'я Шкідченка через множинну мієлому, яка вплинула на стан його імунної системи. Попри курс лікування, який розпочали в Україні, побороти хворобу тренер не зміг.

Що відомо

  • Кирило Марсак проводить дебютний сезон на дорослому рівні на міжнародних турнірах та двічі здобував медалі: "бронзи" на турнірах Tallinn Trophy та Volvo Open Cup.
  • У сезоні 2021/22 Марсак став бронзовим призером чемпіонату України з фігурного катання.
  • На чемпіонаті Європи-2023 закінчилися змагання в чоловічому фігурному катанні та спортивних парах. Чемпіонами у цих видах стали француз Адам Сяо Хім Фа, а також італійська пара Сари Конті та Ніколо Мачії.
  • Результати України на Євро-2023: Кирило Марсак - 22-ге місце (чоловіче фігурне катання), Віолетта Сєрова та Іван Хобта - дев'яте місце (спортивні пари).
Читайте також: Українська спортивна пара вперше за 13 років увійшла до топ-10 ЧЄ з фігурного катання
  • У суботу, 28 січня, відбудуться заключні виступи на Євро-2023 з фігурного катання. У жіночій довільній програмі Україну представляє Анастасія Гожва (22-ге місце у короткій програмі), у танцях на льоду - Марія Голубцова та Кирил Бєлобров (13-те), а також Марія Пінчук і Микита Погорєлов (14-те).
На початок